Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко виступив перед учасниками 150-ї Асамблеї Міжпарламентського союзу, присвятивши свій виступ темі шляхів досягнення соціального розвитку та справедливості в суспільствах.
«Прагнення до розвитку — це те, що об’єднує всіх у все більш поляризованій та розділеній роботі. Це також складний процес, що вимагає концентрації ресурсів і узгоджених дій для досягнення значного прогресу», — зазначив він. Олександр Корнієнко додав, що останні десятиліття міжнародного розвитку, починаючи з 1990-х років, характеризуються концепцією розвитку, орієнтованого на людину — підходом, який активно підтримують ПРООН та Нобелівський лауреат Амартія Сен.
Водночас Перший віцеспікер наголосив: жоден розвиток, орієнтований на людину, неможливий там, де люди страждають від війни або неспровокованої агресії. Нещодавнім прикладом загроз, що роблять неможливим розвиток, орієнтований на людину, стала російська атака на житловий район у місті Кривий Ріг 4 квітня 2025 року, внаслідок якої загинуло 20 людей, зокрема 9 дітей.
«Такі звірства відбуваються щотижня і справді шокують. Але Україна залишається відданою міжнародному праву та дипломатії. У березні Україна погодилася на повне і безумовне припинення вогню. На жаль, відповідь росії написана кров’ю невинних цивільних осіб, оскільки їхні атаки лише посилилися протягом останніх тижнів», — наголосив Олександр Корнієнко.
За його словами, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга ініціює термінове засідання Ради безпеки ООН і позачергове засідання Постійної ради ОБСЄ.
Перший віцеспікер наголосив, що низка спільних дій міжнародної спільноти може переконати росію припинити бойові дії. Зокрема, йдеться про:
- підтримку України військовою допомогою — щоб держава могла ефективно захищати свою територію;
- надання фінансової та гуманітарної підтримки — для зміцнення стійкості українського суспільства;
- посилення санкційної політики проти росії — аби унеможливити уникнення відповідальності за агресію;
- приєднання до Трибуналу щодо злочину агресії проти України та до механізму компенсації жертвам агресії — задля відновлення справедливості.
«Я вірю, що ця Асамблея створить основу для співпраці, орієнтованої на дії, щоб змусити рф припинити війну. Вдячний Президенту Узбекистану за його вчорашню промову, в якій він висловив рішучу підтримку Україні», — зауважив Перший заступник Голови Верховної Ради.
Олександр Корнієнко подякував кожній країні, яка підтримує Україну: «Я хочу подякувати всім, хто стоїть поруч з Україною — в Африці, Азії, Європі та Америці. Ми можемо зупинити цю війну дуже швидко, але кожен має запитати себе, що він робить, щоб її зупинити».
На завершення він звернув увагу парламентів світу на силу та стійкість українського народу.
«Поки Україна бореться з цією агресією, ми продовжуємо розвиватися. Наша економіка поступово відновлюється. Увесь світ захоплюється нашими успіхами в цифровій трансформації.
Наша ініціатива «Зерно з України» дозволяє запобігти голоду в багатьох країнах, що розвиваються, де російська війна раніше створювала ризики продовольчої безпеки.
З вашою підтримкою ми зможемо переконати росію погодитися на нашу пропозицію про безумовний мир і нарешті матимемо змогу подвоїти соціальний розвиток і відновити справедливість», — резюмував Перший віцеспікер.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.