Головам громад цих регіонів презентували каталог, до якого увійшли 255 одиниць колісної техніки, які виробляються на 32 підприємствах з 14 областей України. Це своєрідна підказка для громад про те, що українські виробники здатні задовольнити 100% потреб громад у комунальній та спецтехніці.

«Головна мета таких регіональних нарад — залучити громади до процесу кардинальної зміни державної економічної політики, — розповідає заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський. — За останній рік обсяг публічних закупівель в Україні, за даними Міністерства економіки України, збільшився в 1,4 раза: з 616,8 мільярда гривень у 2023 році до 841 мільярда гривень у 2024-му. Що більше від цієї суми піде на замовлення для українських виробників, то впевненіше сотні тисяч простих працівників промислових підприємств будуть дивитися у завтрашній день попри війну. Оскільки до 40% з кожного такого контракту повертається у бюджети всіх рівнів, то такий пріоритет — це ще й про фінансування потреб ЗСУ. На жаль, через історичні причини Україна є антирекордсменом з глибини проникнення імпорту в публічні закупівлі — 38%. Для порівняння, середній світовий показник — 6,7%.

Кожен екскаватор, вироблений у Кропивницькому, запускає довгий ланцюжок з випуску різних його складових, до якого належать підприємства у громадах по всій Україні.

Вимога локалізації при публічних закупівлях продукції машинобудування (у 2025 році не менше 25% української складової) — частина державної політики «Зроблено в Україні».

Вона включає в себе два десятки програм, спрямованих на підтримку українського виробництва, стимулювання інвестицій у промисловість та зростання несировинного експорту.

Впевнений, громади Кіровоградщини долучаться до цієї політики, сформувавши попит на українські товари.

Також на міжвідомчій нараді у Кіровоградській ОВА було представлено плани із закупівлі різних видів техніки. Загальна потреба регіону у колісній техніці становить 401 одиницю. З них 86 одиниць заплановано придбати вже у 2025 році. Також стало відомо, що у 2025—2026 роках громади області планують закупити 64 одиниці комунальної техніки, шкільних автобусів — 46, автомобілів швидкої допомоги — 20, громадського транспорту — 6, соціальних таксі — 5, дорожньої техніки — 7, пожежно-рятувальних машин — 7.

Це дуже важлива інформація для українських виробників, які вже сьогодні можуть вести переговори з громадами Кіровоградської області, щоб презентувати свої можливості.

Важливо, що завдяки всеукраїнському роуд-шоу «Українська техніка для громад» не тільки громади дізнаються про українських виробників, а й виробники — про потреби громад.

Сподіваємося, замовлень української техніки буде дедалі більше. Це спільний інтерес і виробників, і громад, і всієї держави.

Промислова країна завжди переможе сировинну».

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.