Співголова Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС з українського боку Вадим Галайчук та голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе взяли участь у другому засіданні голів Комітетів Верховної Ради та Європейського парламенту. Зустріч відкрили Голова Європарламенту Роберта Мецола та Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.
Співголова ПКА з українського боку Вадим Галайчук подякував Роберті Мецолі та Руслану Стефанчуку за ініціативу проведення міжкомітетських засідань. Він зазначив, що українська та європейська сторони на рівні комітетів проводять регулярні зустрічі, і протягом останніх двох років їх було понад п’ятдесят. Бюджетний комітет, наприклад, провів аж 12 зустрічей, і це рекорд та приклад для наслідування для інших комітетів, сказав Вадим Галайчук. Україна, за його словами, залишається високо на порядку денному Європейського парламенту.
«Ми за це дуже вдячні. Нам потрібна ваша підтримка, поради і експертиза, щоб продовжувати наш рух на шляху євроінтеграції», — сказав співголова ПКА з українського боку.
Буквально кілька тижнів тому, за його словами, відбулася перша зустріч оновленого складу Парламентського комітету асоціації.
«Ми ухвалили кілька важливих рішень, включно з рішенням створити підкомітет зі вступу. Він має допомогти нам координувати наші зусилля у здійсненні парламентського контролю над цим надзвичайно важливим процесом вступу України до ЄС», — сказав Вадим Галайчук.
Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала європейським колегам і особисто пані Голові Європарламенту Роберті Мецолі за її лідерство у підтримці України.
«Дякую усім колегам-європарламентарям за вияви підтримки під час ухвалень резолюцій Європарламенту в ці важкі для України часи. Також вдячна за вашу візію та лідерство серед інших європейських інституцій, за те, що прокладаєте шлях і для підтримки нашої європейської інтеграції, і нашої боротьби за демократію, незалежність та свободу, — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. — Ця сесія називається «стійкість та солідарність». Вірю, що вони дуже важливі і мають як внутрішні, так і зовнішні аспекти. Бо неможливо ефективно працювати, якщо бракує стійкості чи солідарності, або ж коли їх просто імітують».
Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що стійкість для українців — це не лише про війну. Це також про справжню здатність здійснювати перетворення, імплементувати реформи, підтримувати демократію та боротися з корупцією. У всіх цих напрямах підтримка європейських партнерів і також підтримка Європейського парламенту, особливо чіткий перелік вимог щодо України, є надзвичайно важливими.
«Ми маємо надію, що з вашою підтримкою зможемо відкрити перемовини за першим і шостим переговорними кластерами з ЄС уже під час польського головування в Раді ЄС. Але це означає, що потрібні додаткові зусилля для цього з обох сторін. І це означає, що з вашого боку має бути прискіплива увага до процесу реформ в Україні, щоб ми могли ефективніше здійснювати ті перетворення, які так потрібні нашій державі й українцям», — наполягла голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.
За її словами, потрібно говорити не лише про стійкість українців, а й про європейську стійкість.
«Я переконана, що без стійкої України не буде стійкої Європи, і навпаки. А щодо солідарності — то це не тільки про політичну єдність, не лише про співчуття і підтримку. Це про людяність, моральність і про спільну відповідальність. І ми сподіваємося, що можемо в цьому розраховувати на Європейський парламент», — наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
За її словами, без внутрішньої солідарності в Україні, яка зберігає і захищає права людини, верховенство права, демократичні принципи, систему стримувань та противаг, неможливо очікувати солідарності від Європи.
«Тому, з моєї точки зору, це одна з головних цілей, яку ми маємо собі ставити на рівні міжкомітетської взаємодії. І це дасть нам змогу гарантувати, щоб сильна, європейська Україна стала частиною європейської спільноти. Щоб Україна дотримувалася демократичних цінностей, зберігала політичний та медіаплюралізм, підтримувала верховенство права та незалежність гілок влади. Ми сподіваємося на вас у підтримці наших зусиль у цих процесах», — підсумувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.