Це другий такий Центр для Луганщини – тиждень тому запрацював Центр життєстійкості Нижньодуванської громади. Загалом для участі у пілотному проєкті Міністерства соціальної політики України було відібрано шість громад регіону.
«Для Луганщини проєкт зі створення Центрів життєстійкості є вкрай необхідним. Мешканці нашого регіону – одні з тих, хто першими зіткнулися з наслідками війни, а нині ми маємо найбільшу кількість ВПО. І поки люди не мають змоги повернутися додому, наше завдання – надати їм підтримку, об’єднати навколо громад та допомогти адаптуватися у нових регіонах та умовах. Саме це завдання стоїть у нас як влади регіону, такі ж цілі ставить перед нами і Міністерство соціальної політики», – наголосив очільник Луганщини Артем Лисогор.
Лисичанський Центр життєстійкості облаштовано поруч із місцем тимчасового проживання, де знайшли прихисток десятки наших громадян. Тут і гуманітарний хаб громади, і ЦНАП, і Міський центр соціальних служб. Це забезпечить комплексну підтримку в одному місці. Приміщення адаптоване під потреби маломобільних людей, є необхідні кімнати для індивідуального прийому, роботи з дітьми тощо.
Центр розпочав свою роботу трохи раніше і вже користується попитом серед внутрішньо переміщених осіб – наразі фахівцями із соціальної роботи та психологом проведено 390 індивідуальних консультацій, 110 групових заходів, в тому числі: клуби за інтересами, простори безпеки, робота клубу самодопомоги та взаємодопомоги «рівний рівному», який об’єднав в собі матерів, що виховують дітей з інвалідністю. В заходах взяли участь 653 особи.
Проєкт цього Центру життєстійкості реалізовано у тісній співпраці з Лисичанською МВА, ГО ВО «Клас» та «Європейським університетом».
Артем Лисогор подякував партнерам за постійну підтримку, а також – представникам Лисичанської військової адміністрації, яка залучає допомогу та докладає максимум зусиль, щоб забезпечити мешканців своєї громади і загалом луганчан максимальною кількістю послуг, долучається до великих державних та міжнародних проєктів.
Центр життєстійкості Лисичанської МВА працює за адресою: м. Київ, Святошинський район, вул. Миколи Ушакова, 8А.
За матеріалами Луганської ОВА.