У своєму виступі Олег Бондаренко наголосив на важливості таких заходів та координації дій між усіма зацікавленими стейкхолдерами, оскільки Платформа створена саме з метою об’єднання міжнародних зусиль та створення механізмів підтримки України під час війни та для її повоєнного відновлення.

«На жаль, ми бачимо, що забруднення довкілля триває з 2014 року, кожного місяця виклики — чи це руйнування Каховської дамби зі всіма катастрофічними наслідками, чи це потрапляння бойового «шахеда» до Нового безпечного конфайменту ЧАЕС з відповідними викликами щодо радіаційної безпеки нашої країни, чи це неконтрольоване потрапляння забруднюючих речовин у річку Псел тощо. Все це виклики, які призводять до необхідності напрацювання єдиної стратегії з подальшого зеленого відновлення. Справді, починаючи від початку російської агресії, і особливо від часу повномасштабного вторгнення, ми напрацьовували законодавство і приймали необхідні закони, зокрема Закон України «Про інтегроване запобігання промисловому забрудненню», як величезний внесок до зеленого відновлення із запровадженням найкращих доступних технологій та методів», — зазначив голова Комітету.

На завершення свого виступу Олег Бондаренко акцентував також увагу учасників засідання на тому, що головним викликом сьогодення і найбільшим челленджем є об’єднання і запровадження кроссекторальної політики зеленого відновлення, опрацювання ініціатив та інвестиційних складових, пошук оптимальних, ефективних та зрозумілих для всіх органів виконавчої влади рішень зеленого відновлення України, а також підтримка громадськості та бізнесу.

Керівництво Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Міністерства розвитку громад та територій України, а також представники інших центральних органів виконавчої влади, урядових інституцій, посольств іноземних держав в Україні, міжнародних організацій, фінансових установ, громадянського суспільства, наукових кіл і приватного сектору стали учасниками зазначеного заходу та взяли участь у чотирьох тематичних панелях у межах засідання Першого форуму зацікавлених сторін Платформи дій зеленого відновлення України: «Природа та біорізноманіття», «Зелені фінанси: економічна та фіскальна реформа», «Безпечне довкілля: ключова мета зеленого відновлення» та «Екологічна архітектура».

Довідково: Платформу було започатковано під час проведення Міжнародної конференції з питань відновлення України, яка відбувалася 11 червня 2024 року в м. Берлін, Федеративна Республіка Німеччина, за підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина спільно з ОЕСР, ЮНЕП і ЄЕК ООН.

Для сприяння системному та скоординованому зеленому відновленню України діяльність Платформи передбачає:

- мобілізацію загальнодержавного підходу до реформування політик та інституцій;

- посилення ефективності та результативності міжнародної підтримки розвитку науково обґрунтованого, економічно доцільного, ефективного, системного та скоординованого зеленого відновлення України;

- максимізацію позитивного впливу міжнародної підтримки;

- мобілізацію додаткової підтримки та посилення координації, одночасне сприяння прогресу в досягненні міжнародних зобов’язань, включно зі вступом до ЄС та інструментів ООН.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.