Обговорили актуальні питання справ етнічних спільнот, зокрема йшлося про особливості освітнього, суспільно-політичного процесів у регіоні та комунікацію з представниками меншин.
Мирослав Білецький підкреслив, що, зважаючи на поліетнічність, Закарпаття має значний досвід реалізації державної політики у сфері захисту прав національних меншин.
В області проживають представники понад 100 національностей та 37 віросповідань. Тут забезпечені права на користування і навчання рідною мовою на всіх рівнях – від дошкільної до вищої освіти, у культурі та медіа. Національні спільноти представлені також в органах місцевого самоврядування.
Під час зустрічі йшлося й про те, що ситуація у сфері меншин та міжнаціональних відносин в області стабільна, а протистояння на етнічному ґрунті – відсутні.
Водночас це та тема, на якій часто спекулюють, яку не раз використовувала ворожа пропаганда. Питання національних меншин – запорука безпеки держави і кожного громадянина.
Тому керівництво Закарпаття спільно з центральними органами влади, представниками регіональних громадських організацій і спільнот продовжує працювати над удосконаленням нормативно-правової бази щодо забезпечення прав меншин. І це головний інструмент для протидії ворогу в його спробах дестабілізувати ситуацію на міжетнічному ґрунті.
За матеріалами Закарпатської ОВА.
Хочете першими знати про зміни та оновлення в законодавстві?
Хочете з перших уст дізнаватися про роботу Верховної Ради та окремих депутатів?
Підписуйтеся на
фейсбук-сторінку «Голосу України»,
де ми розміщуємо найактуальнішу офіційну інформацію.