Під час зустрічі обговорили основні напрями реформ у сфері охорони здоров’я в Україні та поступ у реалізації євроінтеграційних завдань. Зокрема, йшлося про ухвалення законів, які наближають українське законодавство до стандартів ЄС у таких сферах, як система громадського здоров’я, обіг лікарських засобів, донорство крові та інших.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала європейським колегам за особистий візит до України. «Жодне повідомлення у медіа чи жоден документ із тих, що ви вивчаєте про Україну не може замінити досвіду особистого візиту», – зазначила вона.

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС зазначила, що імплементація права ЄС в законодавство України є масштабним завданням, і Україна робить все можливе, щоби йти за графіком та належним чином виконати свої завдання на шляху до Євросоюзу. Іванна Климпуш-Цинцадзе, водночас, зауважила, що наразі Україна виконала 88% своїх зобов’язань у сфері охорони здоров’я за Угодою про асоціацію з ЄС. «Однак, це не означає, що понад 80% того, що в європейському законодавстві стосується системи охорони здоров’я вже імплементовано в законодавство України», – сказала вона.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також привернула увагу членів Комітету з питань громадського здоров’я Європарламенту до теми, яка є спільним викликом для України та Євросоюзу.

«Ми всі пацієнти. І всі потребуємо системи охорони здоров’я, яка б гарантувала, що в державах ЄС і в Україні, ми матимемо доступ до якісних медичних послуг. Тому, звісно, важливі медичні протоколи, важливе обладнання, практики, але важливі також, насамперед, люди, які використовують це обладнання, послуговуються протоколами і надають медичні послуги. Якщо ви оглянете європейську пресу, то побачите, що є велике занепокоєння щодо доступу до медицини в багатьох країнах Європейського Союзу», – сказала Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

Більше того, за її словами, в ЄС уже з’явився новий термін «медичні пустелі». Він позначає регіони, в яких людям дуже складно отримати лікування. Деякі країни із сильнішою економікою вже розпочали впроваджувати програми, спрямовані на підтримку медичної іміграції.

«Але чи є такий підхід вирішенням проблеми для нас усіх? Я так не думаю. Вважаю, що це наше спільне завдання – зосередитися на тому, щоби забезпечити достатню кількість медпрацівників, щоби не довелося перетягувати їх з однієї країни в іншу. Бо це не стабільне рішення, яке не гарантує того, що завтра медичні фахівці не вирішать переїхати до іншої країни у Європі, Канаді чи США», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона наполягла, що спільними діями і зусиллями з ЄС треба подбати про достатню кількість медичних працівників по всьому європейському континенту.

«Я переконана, що Україна може відіграти важливу роль в цьому процесі, роблячи внесок у розв’язання цієї проблеми. Однак, внесок цей має бути не через поповнення кількості медичних працівників іншим країнам. Тому це завдання довгострокове. Воно має бути опрацьоване на роки наперед. Ми всі разом маємо будувати майбутнє Європейського Союзу за участі України, але без дефіциту медичних фахівців», – підсумувала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України