Це взаємовигідний режим для обох сторін.

Про це розповів народний депутат, голова парламентського Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

«Звернення стосується продовження так званого режиму автономних торговельних заходів (АТЗ). Це здатність і можливість для наших експортерів вільно продавати свою продукцію на ринку ЄС і так само можливість їхніх експортерів торгувати на ринку України. Режим АТЗ було введено у 2022 році, а до того торгівля між Україною та ЄС зазнавала обмежень. Термін дії цього режиму спливає 5 червня цього року», — пояснив політик.

За його словами, якщо АТЗ не продовжать, то це суттєва загроза для економіки України, адже можна говорити про втрату приблизно 70% економічного зростання на цей рік — 2,52% з прогнозованих Нацбанком України 3,6%.

«Ми лише в експортній виручці можемо втратити 3,6 млрд доларів, а недоотримана валютна виручка — це недофінансовані наші воєнні зусилля, адже з валютної виручки від експортерів ми купуємо зброю, боєкомплекти для продовження спротиву агресії рф. Відповідно, режим АТЗ — це критичне питання. І воно не стосується лише торгівлі, а свідчить, що ми справді разом із ЄС. Адже це був не просто подарунок, а останні три роки показали, що це взаємовигідна система торгівлі», — наголосив народний депутат.

Він переконаний, що надання нам змоги торгувати з Євросоюзом без обмежень та бар’єрів — це той мінімум, який Брюссель може зробити зараз, коли у процесі євроінтеграції поки що немає чіткої дати вступу.

«Ми повністю інтегрувалися у їхні ланцюги постачання, наша харчова продукція стала частиною їхньої продовольчої безпеки. Припинення цього режиму матиме ризики не лише для нас, а й для Європейського Союзу. Тому постанова Верховної Ради — намагання донести до ЄС, що це не лише в інтересах Києва, а загалом європейського континенту», — підсумував парламентарій.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.