22 квітня 2025 року на позачерговому засіданні члени Комітету з питань правоохоронної діяльності розглянули проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за незаконне переміщення, депортацію, невиправдану затримку репатріації дитини, вербування та використання дитини у військових цілях представником іноземної держави (реєстр. № 12170).
Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроєкту є внесення змін до Кримінального кодексу України, які мають сприяти запобіганню протиправному переміщенню та свавільному утриманню (невиправданій затримці репатріації) дітей, вербуванню та використанню дітей у військових цілях представником іноземної держави, а також унеможливлять ситуацію безкарності за вчинення відповідних злочинів щодо українських дітей, які перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права.
Законопроєктом пропонується доповнити статтю 438 чинного Кримінального кодексу України і передбачити відповідальність за незаконне переміщення, депортацію, невиправдану затримку репатріації дитини, вербування та використання дитини у військових цілях представником іноземної держави, передбачивши покарання позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.
Комітет за результатами розгляду прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроєкт за основу.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.