Перебуваючи на заводі «Олис», обговорили ключові питання державної політики у сфері публічних закупівель, як інструменту підтримки українського виробника.
«Над його виробничими цехами збивали ворожі дрони, неподалік вибухали ракети, але цей завод продовжує виробляти засоби виробництва, — розповідає заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський. — Завод з виробництва заводів — найцінніша складова машинобудування будь-якої країни, яка хоче мати розвинену сучасну економіку.
Під час візитів на українські заводи дедалі частіше зустрічаю підприємців, які колись були імпортерами техніки, а тепер стали її виробниками. Власне виробництво — значно складніша справа, ніж просто ввезення товару з-за кордону. Але й додана вартість для бізнесу значно вища. Та й державна політика «Зроблено в Україні» зосереджена саме на підтримці виробників.
Для держави важливо, коли на заводі працюють місцеві жителі зі стабільною зарплатою, а ще десятки українців в інших громадах зайняті на підприємствах, які є постачальниками продукції на цей завод. Це суспільний інтерес, на реалізації якого сфокусована політика «Зроблено в Україні».
Політика локалізації є частиною широкої політики «Зроблено в Україні», політики розвитку українських виробників. Локалізація — це не лише про підтримку українського бізнесу. Це робочі місця, податки до бюджетів, стабільність для родин і посилення економічного тилу під час війни.
Незламність українських промисловців продовжує дивувати весь світ. Такою само незламною має бути і державна підтримка нашого машинобудування.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.