Дедалі більше українських компаній по всій Україні долучаються до експериментального проєкту Державної служби зайнятості, спрямованого на навчання жінок професій, у яких раніше переважали чоловіки.
Мета ініціативи — забезпечення підприємств кваліфікованими кадрами та підвищення конкурентоспроможності жінок на сучасному ринку праці.
Завдяки проєкту роботодавці мають змогу підготувати нових спеціалісток для сфер, де відчувається нестача працівників, а учасниці — здобути затребувану професію та гарантоване працевлаштування після навчання.
З початку дії проєкту вже понад 70 жінок розпочали навчання. У топі за кількістю залучених роботодавців п'ять регіонів: Полтавська, Харківська, Чернігівська, Івано-Франківська та Черкаська області.
Умови участі
Фінансування навчання у межах проєкту здійснюється за рахунок Фонду соціального страхування на випадок безробіття. Вартість курсу не повинна перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (на сьогодні — це 30 280 грн). Якщо навчання коштує більше, різницю може покрити або роботодавець, або учасниця.
Програма дозволяє жінкам опанувати 31 професію, що належать до категорії традиційно чоловічих, серед яких:
- водійка тролейбуса, навантажувача, трамвая;
- машиністка крана;
- трактористка;
- майстриня з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів;
- слюсарка з ремонту колісних транспортних засобів та інші.
Як долучитися до проєкту
Роботодавець може подати заявку на участь у проє-кті як онлайн, так і офлайн.
- Онлайн-заявка надсилається автоматично до центру зайнятості через офіційний портал. Після опрацювання фахівець служби зв’яжеться з роботодавцем для уточнення деталей.
- Офлайн-звернення можливе у будь-якому найближчому центрі зайнятості, де можна отримати консультацію та оформити заявку безпосередньо.
Запрошуємо скористатись можливостями програми від Державної служби зайнятості.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.
Фото Хмельницького обласного центру зайнятості.