У центрі обговорення були актуальні інфраструктурні потреби України та презентація діяльності японських партнерів у нашій державі. Про це на своїй фейсбук-сторінці поінформував Вадим Галайчук, народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу.
Українська сторона презентувала ініціативу «Solar for Health» — масштабний проєкт, який має на меті енергетичну децентралізацію медичних, освітніх та соціальних закладів. Ідеться про встановлення сонячних панелей та систем зберігання енергії Tesla Powerwall 2.0, які дадуть змогу забезпечити безперебійну роботу критичної інфраструктури навіть у разі повного блекауту.
«Через постійні обстріли наша енергосистема зазнає серйозних руйнувань: лише навесні 2024 року втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей», — зазначив Вадим Галайчук.
Станом на сьогодні у 23 регіонах уже встановлено 2 510 систем енергозберігання у понад 1 200 об’єктах. Наступним етапом стане встановлення сонячних електростанцій на цих об’єктах.
За словами політика, проєкт передбачає:
- економію понад 76 млн грн щороку;
- зниження викидів вуглекислого газу;
- створення нових робочих місць;
- стабільне та екологічне енергопостачання для критичної інфраструктури.
«Віримо, що спільно з японськими партнерами ми зможемо реалізувати ці амбітні плани — задля безпеки, стабільності та сталого розвитку нашої держави», — переконаний народний депутат.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.