Офіс об’єднає експертів, які надаватимуть міністерству професійну аналітичну допомогу, сприятимуть запуску нових ініціатив і розвитку співпраці з міжнародними донорами.

Координатором роботи Офісу став заступник міністра у справах ветеранів Олег Шиманський, який також відповідає за напрям міжнародної допомоги.

Ветеранська політика стає одним з найважливіших питань для держави. Тому міністерству потрібна зовнішня експертна підтримка — щоб підсилити власні кадрові ресурси, пришвидшити ухвалення рішень та налагодити системний зворотний зв’язок із ветеранами і громадянським суспільством.

«Офіс підтримки ветеранської політики стане для міністерства потужним підсиленням. Завдяки роботі Офісу ми зможемо краще залучати допомогу міжнародних партнерів, об’єднувати зусилля громадських організацій та координувати їхні ініціативи так, щоб ветеранська політика була єдиною та наскрізною», — зазначила міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова.

Серед ключових завдань Офісу:

- підтримка проєктів у сфері ветеранської політики;

- розробка механізмів, які спростять отримання послуг для ветеранів та ветеранок;

- аналіз впровадження політик на місцях;

- покращення цифрових рішень для ветеранів та ветеранок;

- залучення додаткових ресурсів для впровадження ветеранської політики.

«Зовнішня експертна допомога потребує узгодження зусиль. Водночас це буде інструментом для координації роботи аналітичних центрів та донорських проєктів, щоб ініціативи доповнювали одна одну, а не дублювалися», — зазначив заступник міністра у справах ветеранів Олег Шиманський.

Найближчим часом Офіс підтримки сформує план роботи та запросить громадські організації та аналітичні центри у сфері ветеранської політики до співпраці.

Реалізується на виконання Стратегії ветеранської політики до 2030 року, ініційованої Мінветеранів.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.