Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«Ризиків для продовольчої безпеки України немає. Є тільки сезонні проблеми щодо деяких продуктів, і тут питання не лише до самих аграріїв, просто в Україні мало овочесховищ для зберігання вирощеної продукції. Через це від початку сезону і приблизно до кінця жовтня у нас ціни стабільні, а потім вони щорічно піднімаються. Елеваторів набудовано достатньо, ми маємо де зберігати зернові, олійні та бобові культури, а от сховищ для овочів не вистачає», — зазначив політик.

Він також наголосив, що з 2023 року, коли Сили оборони України забезпечили коридор для руху кораблів морем, експорт зерна працює стабільно.

«Сьогодні морем експортується найбільша кількість агропродукції, а в деякі місяці він досяг того рівня, який був до повномасштабного вторгнення. Перевезення вантажів Дунаєм зараз суттєво зменшилося, також частина агропродукції транспортується до Євросоюзу суходолом. Важливо, що зараз немає блокувань на кордонах, оскільки вони, на мою думку, були пов’язані з політичними процесами у сусідніх країнах, із виборами там. Певні політичні сили використовували місцевих аграріїв у власних інтересах, у такий спосіб здобуваючи додаткові голоси», — сказав народний депутат.

За його словами, зараз в Україні активно відновлюється і тваринництво.

«Будуються молочні ферми на 1500-2500 дійних корів. Переважно це стосується центральних та західних регіонів України. Вважаю, що кількість молочних ферм буде й надалі зростати, передовсім через те, що 6 листопада нинішнього року набуде чинності закон про заборону пальмових жирів. Відповідно, буде шалений попит на молочні жири, тож аграрії інвестуватимуть кошти туди, де є прибуток», — підсумував парламентарій.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.