Красивих весняних квітів гіацинтів є тисячі сортів, бувають вони найрізноманітніших відтінків. А вирощувати їх не так вже й складно. Тому не поспішайте викидати подаровані в горщиках рослини.
н На клумбах восени ви можете висадити цибулинки, а навесні насолоджуватися розкішним ароматом. Цвітуть гіацинти зазвичай один-два тижні. Але деякі сорти, за стабільної температури (12—15 градусів) і правильного догляду, можуть близько місяця тішити своєю красою.
Після цвітіння, коли листя пожовкне і ляже, його обрізають. Цибулини акуратно викопують і просушують на свіжому повітрі. Потім їх очищають від зайвих лусочок і корінців, відокремлюють діток, складають у паперові пакети й зберігають за температури 20—25 градусів до осені.
У ґрунт цибулини гіацинтів висаджують наприкінці вересня—на початку жовтня. Відстань між рослинами має бути 15—20 см, глибина посадки — 12—15 см. Перед посадкою, якщо в ґрунт не вносили добриво, у лунки бажано додати перегній або торф.
Висаджені цибулини мульчують торфом — шаром до 5 см, а на зиму вкривають сухим листям. Навесні розкривають і починають догляд за паростками, що з’явилися: розпушують ґрунт, поливають, підживлюють, полють.
н Вирощування гіацинтів на підвіконні також не становить особливих труднощів. На початку жовтня цибулини висаджують у невисокі горщики (до 10 см) з пухкою супіщаною землею, заглибивши на 2/3. Верхівка цибулини повинна бути на одному рівні з краями горщика.
Висаджені рослини прикривають паперовими ковпаками, шаром листя або перекинутими горщиками і ставлять у прохолодне місце (температура від 6 до 10 градусів). Поливають холодною водою в міру просихання землі. І так протягом 10—12 тижнів.
Коли паростки стають близько 10 сантиметрів заввишки (приблизно початок грудня), укриття знімають, а горщики переносять у приміщення з температурою 23—25 градусів і розміщують на підвіконні. Рослини в достатній кількості поливають і до розпускання бутонів систематично обприскують водою. Через 3—4 тижні у світлому теплому приміщенні квіти розпускаються. Суміш мінеральних добрив, які вносять через кожні п’ять днів, значно посилює цвітіння.
Фото Тетяни ПЕТРОВСЬКОЇ.