Більшість з нас зберігає вдома старі непотрібні речі, бо «можуть колись згодитися». Однак мотлох не тільки накопичує пил і займає багато місця, а й закриває доступ усього нового у наше життя. Відома китайська приказка стверджує: «Старе не піде — нове не прийде». Стосується це всіх сфер життя: нові події, нові люди і нові речі з’являються лише тоді, коли для них звільнилося місце. Як без жалю розпрощатися з непотребом?
Зробіть генеральне прибирання. Щоб справді викинути непотрібне, а не перекласти його з однієї полиці на іншу, завжди користуйтеся правилом: якщо річ пролежала без вжитку два роки — сміливо розпрощайтеся з нею. Цим правилом керуються європейці. Передусім, позбудьтеся, грубо кажучи, сміття: порожніх пляшок, непотрібних упаковок та покладів столітньої преси. Коли вагаєтеся, чи не згодиться річ у майбутньому, поставте собі запитання, чи взяли б ви це при переїзді в нову квартиру...
Хороші речі віддайте безплатно. Не завжди піднімається рука викинути речі, які ще мають гарний стан. У деяких країнах (наприклад, Швейцарії) утилізацією таких речей (передачею їх на благодійні цілі) займається служба Червоного Хреста. В Україні таких програм поки що немає, але можна передати майно в центри соціального захисту, дитячі будинки або інші доброчинні організації.
Продайте непотрібне. Якщо маєте час і бажання, то старі меблі та побутову техніку, комп’ютери та телефони, дитячі речі та багато іншого можете вдало реалізувати. Американці, наприклад, регулярно влаштовують гаражні розпродажі. У нас є «блошині» ринки та інтернет-барахолки, на яких можете спробувати продати свої «раритети».
Нове життя. Ще один варіант — оновити залежані «скарби». В Інтернеті є безліч підказок, як використати клаптики тканин, баночки з-під крему, немодний одяг і багато іншого. За допомогою сучасних технік рукоділля зі старих предметів можна створити ексклюзивні й унікальні речі.
Мал. Костянтина КАЗАНЧЕВА.