Культура / У Кропивницькому згадали про визвольну війну за Болгарію
Історично склалося так, що на території нинішньої Кіровоградщини болгари проживають із кінця XVIII століття.
Історично склалося так, що на території нинішньої Кіровоградщини болгари проживають із кінця XVIII століття.
На батьківщині Лесі Українки, у Новограді-Волинському на Житомирщині, врочисто відзначили 150-річчя з дня народження поетеси.
Вінничанина Михайла Каменюка нагороджено міжнародною літературно-мистецькою премією імені Лесі Українки за 2021 рік.
На Рівненщині презентували унікальну вишиту книгу «Лісова пісня» майстра народної творчості Олени Медведєвої.
Усі ми, вже навіть фактом свого походження з Лесиного краю, так чи інакше причетні до уславленої світом Лесі Українки, відчуваємо себе представниками її великого родинного кола.
У Домі Франка у Львові відкрили виставку однієї фотографії Лесі Українки «Цвіт папороті».
На Волині, яку так любила Леся Українка і куди завжди линули її душа та серце, з великим розмахом відзначили 150-річчя з дня народження письменниці.
Відбулася офіційна презентація повного академічного нецензурованого видання творів Лесі Українки у 14 томах.
Поетична збірка Сергія Жадана «Новий правопис» увійшла у список нинішніх фіналістів престижної літературної премії PEN America Literary Awards у номінації «Перекладна поезія».
Леся Більська-Косик, майстриня із Новояворівська, не приховувала емоцій, коли дізналася, що посадовці з Львівщини скерували заявку щодо внесення стародавньої «Яворівської забавки» до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України.
У Дніпропетровському художньому музеї після вимушеної перерви почав роботу перший цьогоріч великий фондовий виставочний проект «Микола Глущенко. Без віз», присвячений 120-літтю від дня народження легендарного українського художника.
З архітектурною історією Потьомкінського палацу, а також подіями і людьми, які з ним пов’язані, знайомить путівник «Символ міста. Найстаріший палац».
Сергій Тарута: Ми обговорили питання повернення Маріуполю cакральної для міста ікони Святого Георгія.
Завтра о 15.00 відбудеться концерт-презентація унікальних нот із колекції великої української актриси Марії Заньковецької.
Нещодавно призначено президентські стипендії для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва та кінематографа.
Живописні та графічні твори Петра Ткаченка, відомого київського художника, притягають сповідальністю, емоційною упізнаваністю, глибиною почуттів.
Сто років тому, 23 січня 1921-го, жорстоко вбили автора знаменитого «Щедрика».
У Полтаві нагородили переможців традиційного щорічного конкурсу «Краща книга Полтавщини-2020».
Сьогодні в столичній Національній філармонії України звучатиме музика Вольфганга Амадея Моцарта, сучасного українського композитора Володимира Рунчака та Роберта Шумана — його легендарний Фортепіанний концерт.