Історія / На Хрещатику триває виставка «Українське військо: 1917—1921»

У Києві на Хрещатику проходить виставка «Українське військо: 1917—1921», що відкрилася за ініціативи Українського інституту національної пам’яті.
У Києві на Хрещатику проходить виставка «Українське військо: 1917—1921», що відкрилася за ініціативи Українського інституту національної пам’яті.
У 2024 році відзначатиметься 1000-ліття Чернігівського князівства.
У Книжковій палаті України вагому частину фонду 1917 року становлять друковані праці одного з фундаторів української державності Михайла Грушевського (1866—1934).
Уже понад сто років День Соборності є визначним святом для всіх українців, куди б їх не закинула доля.
Директор Інституту дослідження Голодомору Віктор Брехуненко розповів про маніпулятивні версії, що використовуються в гібридній війни проти України.
Про родинний маєток українських поміщиків Галаганів у Сокиринцях Чернігівської області.
Як у Вінниці назву вулиці «творця червоного терору» перейменували без... перейменування.
До річниці батуринської різанини.
Виставковий проект «Голодомор: нищення ідентичності», що приурочений до 86-х роковин пам’яті жертв Голодомору-геноциду, відкрився вчора в кулуарах Верховної Ради.
Про систематизацію пам’яток українського права та здійснення багатотомного видання «Скарбниця пам’яток українського права».
Книгу «Легенди та історії Вінниці» презентували цього тижня у Вінницькій міськраді.
Розмова з автором проекту реконструкції Луцького вокзалу, заслуженим архітектором України Андрієм Бідзілею.
З нагоди ювілею багаторічний директор Чернівецького поштамту Ярослав Цюпак організував погашення марки із зображенням цього закладу.
Осинове, що на Луганщині, тривалий час було центром краю — волостю, комісарством, сотнею, а в 30-х роках минулого століття — Осиновським районом.
Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник презентував у кулуарах Верховної Ради України експозицію «Києво-Печерська Лавра. Святиня України».
До 105-х роковин смерті. Історія життя відомого українського археолога-самоука чеського походження Вікентія (Чеслава) Хвойки (1850—1914).
Операція «Захід»: у жовтні 1947-го комуністичний режим вислав з Буковини 613 сімей (1627 осіб) до Казахстану і Сибіру.
З нагоди 950-ліття Антонієвих печер у залі засідань міської ради відбулося спецпогашення конверта та марки, випущених «Укрпоштою» з нагоди ювілею.
До 950-річчя визначної пам’ятки — Антонієвих печер.
У Національному заповіднику «Софія Київська» розпочалася Міжнародна науково-практична конференція «Софійські читання».