Історія / На п’ять днів повстанці вигнали з міста більшовиків

Сто років тому мешканці 27 населених пунктів півдня Вінниччини повстали проти влади більшовиків.
Сто років тому мешканці 27 населених пунктів півдня Вінниччини повстали проти влади більшовиків.
Тема радянських партизанів упродовж останніх семи десятків років не замовчувалася, одначе завжди подавалася або викривлено, або притишено — коли йшлося про їхні злочини.
Учениці восьмого і п’ятого класів Ірина та Марина Шелегеди із села Гореничі, що на Київщині, передали до Національного музею Голодомору-геноциду унікальний артефакт.
Уже 20 травня в середмісті Києва — у сквері на вулиці Іллєнка, 39, заплановано відкриття пам’ятника Василю Вишиваному, вдягнутому у вишиванку.
Трагедія Гути Пеняцької, що на Львівщині, переважну більшість населення якої в першій половині ХХ століття становили поляки, в наш час опинилася в центрі особливої уваги громадськості Польщі та України.
Спочатку церкву Святого Миколая Чудотворця, зведену з дерев’яних зрубів 550 років тому в гірському селі Колодному, відреставрують. А згодом перетворять на музей.
Селянство, що становило на початок ХХ століття до 90 відсотків української нації, завжди мріяло про землю.
Кам’янка (до 1955 року — Слобідка Струсівська) — то невеличке подільське село, що немов пташа заховалось у гнізді, а точніше — у глибокій улоговині за вісім кілометрів від Теребовлі, що на Тернопільщині.
Навіть серед вітчизняної інтелігенції ім’я Петра Полтави недостатньо відоме, хоч його «Концепція Самостійної України і основних тенденцій політичного розвитку сучасного світу» має засадниче значення.
Львівський собор 1946 року став Голготою для Української Греко-католицької церкви, але справедлива історія все поставила на свої місця.
Уся інформація про депортацію на Біломорканал досі зберігається в секретних архівах російських спецслужб, що ще раз засвідчує про намагання влади приховати злочин сталінського режиму.
В Інституті законодавства Верховної Ради України проведено круглий стіл «Досвід державо- і правотворення в Україні в 1917—1921 роках та виклики сьогодення».
Ідеться про занедбаний храм у Дігтярівці біля Новгорода-Сіверського.
Поїхати до Тмутаракані в часи Києво-руської держави (ІХ—ХІІІ ст.) означало дуже довгу дорогу.
Нещодавно в Держархіві було знайдено документ часів Української держави гетьмана Скоропадського.
Щодня сотні киян та гостей міста відвідують вуличну виставку «Українська революція 1917—1921: регіональний вимір», що працює в центрі столиці на Хрещатику, біля Головпоштамту.
Непоборна, могутня сила впливу Дмитра Донцова на суспільно-громадське життя українців, становлення української нації та української держави.
Український інститут національної пам’яті презентував два нові відеоролики про історію заселення українськими козаками і селянами Одещини та виникнення Одеси — «Український Південь: мазепинці» й «Український Південь: рання історія Одеси».
Українська нація — нація Героїв.