Історія / «ЄвроДонбас»: дорадянська індустріалізація сходу України

Історична приналежність народу України та його земель до європейської цивілізації, поряд із культурною, має яскраву економічну забарвленість.
Історична приналежність народу України та його земель до європейської цивілізації, поряд із культурною, має яскраву економічну забарвленість.
21 червня 1921 року в селі Олесине, що на Тернопільщині, народився Осип Дяків-«Горновий» — крайовий провідник ОУН на Львівщині.
Коли сьогодні в Російській Федерації затято заперечують участь своїх військових у бойових діях на Донбасі, то в цьому нічого дивного немає, оскільки це давня традиція наших сусідів, принаймні з 1917 року.
Виставка «Берестецька битва — 370» відкрилась у Рівненському обласному краєзнавчому музеї.
Міський голова Василь Антонюк зустрівся із сином почесного громадянина міста Дубно Петра Волкова Володимиром Петровичем (на знімку справа наліво).
До 80-річчя проголошення Акта відновлення Української Держави.
Друга світова взагалі є унікальною із усіх війн: ніколи ще в історії не було таких випадків масового переходу громадян завойованих країн на службу до окупантів.
Наприкінці ХХ століття після проголошення незалежності Україна зіткнулася з проблемою пошуку побудови ефективної моделі державного політичного й громадського розвитку.
У селищі Градизьк на фасаді Будинку культури урочисто відкрили меморіальну дошку видатному землякові — громадсько-політичному діячеві, вченому-економісту Борису Мартосу.
Редакція «Голосу України» пропонує читачам ще один сюжет із нової книжки В. Литвина.
На старих і не дуже фотографіях в журналах і в Інтернеті будинок по вулиці Ігоревській 9/1, на розі з Набережно-Хрещатицькою, що на київському Подолі, має вигляд справжнього архітектурного шедевру.
Опішне... Це старовинне козацьке містечко на Полтавщині розляглося на мальовничих пагорбах понад річкою Ворсклою. Воно вважається найвищим поселенням Полтавщини — 208 м над рівнем моря.
На пожовклому папірці (на знімку), якому вже майже 80 років, — відомі у всьому світі прізвища Тарновських і Миклухо-Маклая. Це не просто старий папірець з домашнього архіву, а історія цілого роду.
Розділ «Крим дружби, відчуження та ворожнечі» з нової книги, що готується до друку, академіка НАН України Володимира Литвина.
У Львівському національному музеї відкрили виставку трьох поколінь митців-скульпторів Василя, Володимира та Василя Одрехівських — батька, сина та онука.
Чигирин... Комусь пощастило побувати у цьому славному історичному колись містечку, а нині районному центрі Черкащини, хтось читав про нього, цікавився, а у когось воно просто на слуху ще зі шкільних років.
Відгомін героїзму борців Карпатської України, велич і трагедія якої датується серединою березня 1939 року, сягнув і Міжгірщини (тодішньої Волівщини).
У рамках краєзнавчого проекту «Український Південь», започаткованого Українським інститутом національної пам’яті, вийшов ще один відеоролик — «Ханська Україна».
З цим убивчим запитанням позавчорашні комуністи-інтернаціоналісти викривали «ворогів народу».
Тисячі людей, розстріляних в Одесі в 1937—1938 роках під час політичних репресій за Сталіна, поховано в районі 6-го кілометра Овідіопольської дороги.