Історія / Як у генах українців прочитали їхню давню дописемну спадщину

Парадоксальним явищем нашого часу є те, що чим далі живе людство, тим більше воно дізнається про своє минуле.
Парадоксальним явищем нашого часу є те, що чим далі живе людство, тим більше воно дізнається про своє минуле.
Цього року у Кам’янці-Подільському побачив світ історико-пригодницький роман у двох книжках «Берестечко».
Пам’ятну скульптуру у вигляді двох журавлів відкрито в селі Сонячне Волноваського району до 70-річчя примусового переселення людей із Бойківщини на Донеччину.
Ми, група науковців, письменників та громадських діячів, висловлюємо Вам, шановний Володимире Олександровичу, свою повагу за утвердження Вашим указом Дня Української Державності.
До 160-ї річниці від дня народження Євгена Чикаленка.
У Миколаєві на оглядовому майданчику розкопок городища ''Дикий Сад'' відкрито новий цікавий арт-об'єкт – барельєф 'Кімерійський вершник'.
До 84-х роковин розстрілу у Сандармосі.
Софію Київську можна порівняти з унікальним літописом, що не згорів у пожежах війн та міжусобиць і не фальшувався за вказівкою московських царів, як то було від Петра I і до Катерини II.
У Калуській центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка презентовано книжку «Євген Коновалець та його доба».
Географічні назви заснованих козаками міст і навіть назва цілої держави з легкої руки царя Петра I стали предметом політичної маніпуляції та дієвим інструментом виправдання загарбання чужих територій.
Від козацьких отаманів до славного Мазепи.
Музей Голокосту в Одесі — єдиний в Україні музей, що висвітлює події окупації України румунськими військами маршала Антонеску в роки Другої світової війни.
Осінь 1909 року Одеса зустрічапалкими розмовами, чутками, плітками, що в місто на постійне місце проживання приїжджає перський шах.
14 жовтня — День Українського козацтва.
Невідому сторінку історії Миколаєва відкрили кандидати історичних наук Євген та Кирило Горбурови в науковому виданні «Миколаїв у створенні Добровільного флоту (1878 р.)».
У Новограді-Волинському, в Музеї родини Косачів, відбулося національне читання, організоване місцевим польським культурно-освітнім товариством імені Юліана Люблінського, що його вже 15-й рік очолює Вікторія Шевченко.
Дослідження питання про роль та значення магдебурзького права в українських містах в добу феодалізму та раннього капіталізму, зокрема в Києві є важливим напрямом новітніх історико-правових студій та дискурсів.