Ключова мета Фонду – підтримка аеронавігаційної галузі України в умовах призупинення цивільних польотів. 

«Маємо честь від імені України висловити нашу найщирішу вдячність особисто пану Медіні, всій команді Євроконтролю та його країнам–членам за безпрецедентну підтримку галузі та солідарність протягом вже майже трьох років війни. Завдяки Європейському фонду добровільної аеронавігаційної солідарності, а також професійному та прозорому управлінню Фондом з боку Євроконтролю, Україна змогла зберегти аеронавігаційну систему країни та високу операційну готовність до швидкого відновлення виконання цивільних польотів у повітряному просторі України», – наголосив Олексій Кулеба. 

Угода про продовження діяльності Фонду стала можливою завдяки Рішенню 62–ї сесії Тимчасової ради та Постійної Комісії Євроконтролю. Відповідне рішення підтримали всі країни–члени організації. 

«З початку повномасштабного вторгнення на територію України, Євроконтроль та його 42 держави–члени були солідарні з Україною. Продовження терміну дії Фонду ще на два роки свідчить про нашу відданість продовженню цієї підтримки. З часу мого останнього візиту два роки тому я бачу, наскільки важкою була боротьба і з якими труднощами стикаються наші партнери в Україні, але я також чітко бачу рішучість тих, хто працює в авіаційному секторі, включаючи Украерорух, Державіаслужбу та аеропорт «Бориспіль», бути готовими відновити повітряне сполучення, як тільки це стане можливим. Ми продовжуватимемо підтримувати наших українських колег, які працюють з цією метою», – підкреслив Рауль Медіна Кабаллеро. 

Фонд солідарності Євроконтролю був заснований наприкінці 2022 року та фінансується країнами–учасницями Фонду на основі добровільних внесків. В Україні Фонд є ключовим джерелом фінансування провайдера аеронавігаційного обслуговування Украероруху. Протягом 2023 та 2024 років Фонд забезпечував фінансування всієї аеронавігаційної системи України на загальну суму понад 70 млн євро.

Професійна та прозора робота фахівців Євроконтролю та України щодо супроводження Фонду дозволила країнам–членам Євроконтролю отримувати повну інформацію про використання коштів Фонду. Саме абсолютна прозорість та відкритість використання наданих коштів дозволила країнам і надалі проявляти солідарність та робити внески у Фонд протягом наступних двох років.

З моменту призупинення польотів цивільною авіацією в повітряному просторі України через вторгнення рф, українська авіаційна влада та Украерорух у тісній співпраці з Євроконтролем розробили детальний план відновлення аеронавігаційних послуг та здійснили моделювання сценаріїв відновлення польотів в українському небі. 

Євроконтролем також забезпечується стратегічна підтримка Державіаслужби в рамках проєкту «Support to State», що передбачає допомогу у впровадженні програм та проєктів, схвалених Євроконтролем, що спрямовані на забезпечення відповідності законодавчої бази України законодавству ЄС в інтересах всієї мережі європейської системи аеронавігації.

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.