Це результат понад 61,2 тис. успішних торгів протягом трьох років. Ключова роль Прозорро.Продажі – забезпечувати можливість для держави та громад залучати кошти у прозорий та відкритий спосіб. За результатами онлайн–аукціонів вартість публічних активів зросла в понад 1,5 раза.
Майже 18 млрд грн з цих коштів отримали громади та держава від приватизації – таку вартість об’єктів сплатили переможці торгів до бюджетів різних рівнів. До напрямів, що залучили найбільше коштів під час воєнного стану, також входять активи банків, що ліквідуються: Фонд гарантування вкладів продав їх на понад 7,8 млрд грн. Торги з продажу майна у процедурі банкрутства допомогли організаторам залучити понад 6,6 млрд грн.
«Попри три роки повномасштабної війни, українська економіка зберігає стійкість і продовжує відновлення. Важливу роль у цьому відіграє ефективне управління державними активами. Завдяки онлайн–аукціонам у системі Прозорро.Продажі державні активи реалізуються за ринковою ціною, а отримані кошти спрямовуються на розвиток країни. Інвестори, навіть у складних умовах, активно долучаються до приватизації, що вже принесла бюджету майже 18 млрд грн», – зазначила Перша віцепрем’єр–міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Майже третина успішних аукціонів після 24 лютого 2022 року припадає на оренду державного та комунального майна – майже 20,6 тис. підписаних угод. Майже таку саму частку мають земельні торги – понад 19,3 тис. завершених аукціонів. Попит також користувалися вагони: від початку повномасштабного вторгнення Укрзалізниця надала в оренду майже 6,5 тис рухомих складів.
Аукціони з реалізації публічних активів під час воєнного стану оголошували майже 6,2 тис. організаторів. Більш ніж половину всіх успішних торгів провели органи місцевого самоврядування. Вони продавали та здавали в оренду нерухомість, обладнання, авто, землю та заробили до своїх бюджетів майже 5,7 млрд грн. Найактивнішими комунальні організатори були на:
• Київщині – понад 3,2 тис. успішних торів,
• Львівщині – майже 3,1 тис.,
• Одещині – понад 2,7 тис.
За публічні активи на торгах під час широкомасштабної війни позмагалися майже 66,3 тис. учасників. Найактивніше конкурували за право орендувати вагони: в середньому понад чотири пропозиції на торги. Серед активів з найвищим попитом також мала приватизації, земельні торги, спецдозволи на користування надрами та активи банків–банкрутів: за них на аукціони в середньому змагається близько трьох учасників.
Станом на 24 лютого 2025 року в системі наявні майже 2,6 тис. онлайн–аукціонів з визначеними переможцями, які після підписання договорів можуть принести організаторам ще майже 1,6 млрд грн.
За матеріалами Міністерства економіки України.