Крім того, підприємства, які оновили статус критичності, можуть бронювати працівників до 1 квітня без 72–годинної обробки даних, що значно прискорює процес.
«Уряд продовжує перехідний період оновлення статусу критично важливих підприємств до 31 березня, залишаючи поточні рішення про бронювання чинними. Через труднощі, які спричинили російські кібератаки на початку року, ми продовжили можливість як подати документи на оновлення критичності, так і перебронювати співробітників. Для нас важливо, щоб всі, хто потребує додаткового часу, отримали таку можливість. Бронювання – важлива складова ефективної роботи економіки, адже аналітика показує, що статус критичних мають 12 % підприємств, але саме вони у 2022 – 2023 роках принесли 67 % доходів всіх підприємств в країні», – зазначила Перша віцепрем’єр–міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Нагадаємо, що подати заяву на бронювання працівників можна виключно через портал Дія. Це означає, що керівникам підприємств більше не потрібно оформлювати паперові накази – процес відбувається повністю в електронному форматі. Важливо: якщо працівник уже був заброньований, перед поданням нової заявки попереднє бронювання необхідно анулювати.
За матеріалами Міністерства економіки України.