Спікер парламенту Данії Сьорен Гаде у своїй промові наголосив на жорстокості російської агресії та важливості підтримки України.
Під час богослужіння зі словами підтримки України виступили єпископ Ельсінора та голова Ради Церков Данії Петер Бірч, Міністр промисловості та торгівлі Данії Мортен Бьодсков, а також посол України в Данії Андрій Яневський.
Національний ансамбль солістів «Київська камерата» разом із народною артисткою України Богданою Півненко, яка є художньою керівницею колективу, виконали твори видатних українських композиторів – Юрія Шевченка, Вікторії Польової та Валентина Сильвестрова. До виступу також долучилася данська піаністка Елізабет Нільсен, доповнивши програму музичними інтерпретаціями. Також у храмі пролунала «Елегія » Золтана Алмаші у виконанні автора.
Під час концерту, організованого Українським домом у Данії та Данським культурним інститутом, ансамбль представив програму з творів українських композиторів. Серед них: «Місто Марії» Золтана Алмаші, «Хорал» Ганни Гаврилець, «Мелодія» Бориса Лятошинського, «Алегро» Юлія Мейтуса, «Ескіз у молдавському стилі» Левка Колодуба, «Елегія», «Карпатська рапсодія» та «Мелодія» Мирослава Скорика, а також «Пісні ненароджених» для ракети, голосу і струнних Романа Григоріва.
Кульмінацією вечора стало виконання твору Романа Григоріва «Song of the Unborn» («Пісні ненароджених»). Особливість цієї композиції в тому, що її частково виконують на корпусі російського касетного снаряда РСЗВ «Ураган», який впав на українську землю. «Пісні ненароджених» мають парадоксальне сприйняття – це водночас реквієм і символ надії на мирне, світле майбутнє.
За матеріалами Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
Фото: Folketinget – The Danish Parliament / Anders Hviid, Nikolai Linares.