Житомирський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф став одним із декількох закладів охорони здоров'я України, який вже активно використовує сонячні панелі, надані в межах проєкту. З роботою нового устаткування в цьому медзакладі ознайомились представники Міненерго, МОЗ, посольства Італії в Україні та Житомирської ОВА. 

«На базі Житомирського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф встановлено сонячні електростанції. Облаштування енергетичного обладнання відбулося у рамках реалізації проєкту «Промінь надії». Першочергово ми відібрали понад 300 медзакладів, де будуть встановлені сонячні електростанції. Наразі 6 медзакладів перебувають на стадії облаштування обладнання, у 25 закладах проведені тендерні процедури. До кінця року маємо амбітну мету – облаштувати 100 лікарень. Встановлення систем забезпечує живлення критичної інфраструктури лікарень навіть за відсутності централізованого електропостачання завдяки накопиченій енергії та подальшій генерації від сонячних панелей. Це важливий крок для енергетичної незалежності та стабільної роботи лікарень. Вдячні нашим міжнародним партнерам та друзям за цю підтримку», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Копач.

Заступник міністра енергетики України Роман Андарак: «Дуже важливо, що ці сонячні електростанції встановлюються разом з засобами накопичення. Тобто  заклад буде повністю енергонезалежним. З точки зору економічної доцільності це найкращий варіант, тому що фактично установа користується енергією сонця».

«Важливо, що ця лікарня отримала устаткування в рамках проєкту, адже вона цього дуже потребувала. Тут було використано панелі виробництва Enel, це надзвичайно ефективна технологія, яка стане доступною й іншим закладам. Це дуже великий крок для переходу на відновлювальні джерела енергії і цей перехід потім буде прогресивно поширюватися по всій країні», –  зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні Карло Формоза.

Нагадаємо, що у межах проєкту «Промінь надії» Україна вже отримала 5 876 сонячних панелей від італійської компанії Enel S.p.A. загальною потужністю близько 2 МВт, що допоможе забезпечити лікарні стабільним та екологічним джерелом енергії. 

Активна реалізація проєкту наразі відбувається у близько 20 медзакладах п’яти регіонів України. Сонячні електростанції вже працюють у Хмельницькій, Житомирській та Київській областях. 

Проєкт «Промінь надії» реалізується за допомоги Фонду підтримки енергетики України, створеного навесні 2022 року.  

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.