У заході також взяли участь президент ВГО «Жива планета» Світлана Берзіна та представники Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління.
«Наш конкурс для вчителів отримав неабиякий інтерес – понад 120 учасників з усіх куточків України, серед яких маємо 9 переможців і 30 фіналістів. Педагоги, які взяли участь у конкурсі, запропонували свої авторські розробки уроків, інтерактивні методики й програми, навчальні модулі, освітні ігри, квести й практичні завдання. Це ті підходи, які дозволяють учням легко й ефективно засвоїти нові знання», – зазначила Світлана Гринчук.
За її словами, формування екологічної культури починається з освіти. Важливо прищепити українцям навички свідомого вибору ще зі шкільної парти.
«Під час цього конкурсу марафон з екомаркування охопив усі вікові категорії учнів. Конкурсна комісія отримала напрацювання вчителів початкових класів, старшої школи, вчителів–предметників. Освітяни діляться, що тема екомаркування викликає інтерес школярів, адже має творчий і практичний характер. Такі знання можна застосовувати в повсякденному житті і перетворити їх у нову корисну звичку», – зауважила Світлана Гринчук.
Екологічне маркування – це не просто позначка на упаковці, а засвідчення відповідності товара встановленим екологічним стандартам. Це важливий інструмент, який допомагає обирати більш безпечну продукцію.
Усі учасники конкурсу отримали дипломи, фіналісти – призи, переможці – грошові сертифікати у розмірі 10 000 гривень. Найкращі напрацювання учасників конкурсу увійдуть до методичного посібника для освітян на тему екомаркування.
«Дякую всім учасникам конкурсу за ваші ініціативи та творчі доробки, а партнерам-виробникам екологічної продукції, які забезпечили наших фіналістів та переможців призами й подарунками. Завдяки таким проєктам ми виховуємо нове покоління свідомих українців, які відповідально ставитимуться до довкілля та свого здоров’я. Що більше людей будуть усвідомлювати суть екологічних стандартів і маркувань, то відповідальнішим буде їхній вибір на користь власного здоров’я та довкілля і майбутніх поколінь», – подякувала Світлана Гринчук.
За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.