«Від початку дії ветеранського компоненту програми «Власна Справа» вже 1 223 ветерани та члени їхніх родин стали переможцями. Вони отримають гранти на старт або розвиток свого бізнесу загалом на майже 600 млн грн. 60 % грантерів за цією програмою – учасники бойових дій, 40 % – другі з їхнього подружжя. Кожен третій з них взяв кошти на відкриття нової справи. Найчастіше підприємці планують розвивати бізнес в сфері переробки, оптової та роздрібної торгівлі», – зазначила Тетяна Бережна.
Серед 64 переможців другої у 2025 році хвилі подачі заяв на гранти 35 учасників бойових дій, 29 членів родин ветеранів. 51 переможець отримає грант розміром до 500 тис. грн, 12 – до 250 тис. грн, 1 – до 1 млн грн.
Найбільше грантоотримувачів із Київської, Львівської, Дніпропетровської областей та міста Києва. Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати бізнес грантоотримувачі – оптова й роздрібна торгівля, переробна промисловість, тимчасове розміщування й організація харчування.
Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або люди з інвалідністю внаслідок війни, другі з їхнього подружжя, а також другі з подружжя загиблих захисників можуть отримати такі гранти:
• до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн – для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
• до 250 тис. грн та до 500 тис. грн – для другого з подружжя ветерана/загиблого захисника за умови створення одного та двох робочих місць відповідно.
При отриманні гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 12 місяців. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30 % власних коштів, 70 % коштів надасть держава у вигляді гранту.
Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес–планом. Адмініструє програму Державна служба зайнятості.
За матеріалами Міністерства економіки України.