З вітальним словом до учасників звернувся президент Всеукраїнської федерації кьорлінгу, перший віце–президент НОК України, заступник голови міжвідомчої робочої групи «Національна платформа доброчесності спорту» Олексій Перевезенцев, наголосивши на тому, що разом із популяризацією ставок на спортивні змагання зростають й загрози для спортивної доброчесності.

Він також навів факти щодо світової статистики отриманих сигналів про маніпулювання спортивними змаганнями та результати гучних міжнародних та національних розслідувань випадків маніпулювань у спорті, зокрема у кьорлінгу.

Секретар міжвідомчої робочої групи «Національна платформа доброчесності спорту», начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Мінмолодьспорту Наталія Радчук представила діяльність Національної платформи, нормативно–правові засади діяльності цієї міжвідомчої робочої групи, інструменти, підходи та результати роботи Національної платформи. Було акцентовано увагу на важливості проведення спільних зі спортивними федераціями заходів з метою підвищення обізнаності з питань, пов’язаних з маніпулюванням спортивними змаганнями.

Член Національної платформи доброчесності спорту, представник ГО «Грай Чесно» Святослав Сирота розповів спортсменам, як розпізнати маніпуляції в спорті та приділив окремої уваги порадам та практичним рекомендаціям спортсменам, як не потрапити у пастку маніпуляторів спортивними змаганнями.

Нагадаємо, що на сайті Національної платформи доброчесності спорту (https://fairsport.gov.ua/uk) можна повідомити про випадки маніпулювання спортивними змаганнями, у тому числі анонімно.

За матеріалами Міністерства молоді та спорту України.