Серед них громади–форпости – з деокупованих та прифронтових регіонів, та громади–партнери – з тилових та відносно безпечних областей. 

У подкасті «Зугртовані» ви познайомитесь із лідерами громад з різних куточків країни – вони розкажуть, як долають виклики війни, як працюють заради людей у своїх населених пунктах, як відновлюються та розвиваються. І найголовніше – як підтримують один одного та допомагають ставати сильнішими. 

«Зуртованість – це не просто слово, а конкретні дії людей. Людей, які попри виклики війни, творять стійкість країни щодня, і показують, що навіть маленькі ініціативи можуть мати велике значення», – говорить ведучий подкасту Єгор Гордєєв. 

У першому епізоді він зустрівся з Оксаною Супрун, головою Савинської громади Харківської області, та Володимиром Мацелюхом, головою Новояворівської громади Львівської області. Селище Савинці було майже півроку під окупацією. За сотні кілометрів – Новояворівськ на Львівщині, сьогодні – вони партнери. Разом у нелегкі часи запускають спільні проєкти та відновлюють пошкоджене.

У подкасті також порушуються гострі проблемні питання, які хвилюють лідерів громад та суспільство – про кадровий голод на прифронтових територіях, роботу бізнесу, який залишився та продовжує працювати, наповнення бюджету та пріоритети витрат в умовах війни. 

Переглянути перший випуск можна за посиланням.

Подкаст виходитиме один раз на два тижні на каналі «Пліч–о–пліч: згуртовані громади» у Youtube.

Довідково: «Пліч–о–Пліч: згуртовані громади» – національний проєкт, який об’єднує громади–партнери (тилові та центральні громади України) задля підтримки та відновлення громад–форпостів (прифронтових громад). Координатором проєкту є Міністерство розвитку громад та територій України. Наразі до проєкту вже долучилися 133 громади: 64 громади–партнери та 69 громад–форпостів. 

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.