Це перший в історії випадок, коли українське місто здобуло цей статус, перемігши в конкурсі серед десятків європейських міст.
Упродовж трьох днів по всьому Львову відбуватимуться майстер–класи, дискусії, змагання та екскурсії. Події охоплюватимуть культуру,
бізнес, науку, спорт і підтримку ЗСУ.
«Львів – Молодіжна столиця Європи 2025 – це потужний сигнал, що українська молодь невід’ємна частина європейської спільноти. Цей рік – унікальна можливість зміцнити міжнародні зв’язки, реалізувати важливі ініціативи та голосно заявити про потенціал української молоді», – зазначив Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний.
«Українська молодь сьогодні творить історію, демонструючи всьому світу стійкість, силу та здатність змінювати сьогодення та майбутнє. Цей рік стане можливістю для наших молодих людей розширити горизонти, отримати нові знання та зв’язки, які допоможуть їм будувати Україну як невід’ємну частину Європи», – наголосив його заступник Андрій Чесноков.
Програма відкриття:
• 3 квітня – офіційна церемонія відкриття за участю молодіжних лідерів, представників європейських інституцій та місцевого самоврядування.
• 4 квітня – Вечір пам’яті у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Захід, присвячений молодим українцям, які загинули за свободу, транслюватиметься на площі Ринок.
• 5 квітня – велике відкриття на !FESTrepublic: натхненні виступи, стендап, нетворкінг, концерт. Вхід безкоштовний за реєстрацією: https://bit.ly/3DixOVM
Детальна програма – на сайті: https://www.openingeyc.com
Що означає титул Молодіжної столиці Європи? Щороку одне місто отримує цей статус за розвиток молодіжної політики, можливості для участі молоді та інноваційні підходи до співпраці. Львів здобув перемогу після кількох спроб і став 17–м володарем титулу. У 2025 році місто стане міжнародним майданчиком для молодіжних ініціатив та партнерств.
Організатором відкриття є мережа ТВОРИ! Львівської міської ради за підтримки міжнародних партнерів: ЮНІСЕФ, за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW, Проєкту «EU4Youth IV: залучення та розширення можливостей молоді», що співфінансується ЄС та BMZ та виконується GIZ та за фінансової підтримки KredoBank.
За матеріалами Міністерства молоді та спорту України.