Окрему увагу сторони приділили можливостям започаткування співпраці з Данською агенцією міжнародної допомоги з розвитку (Danida), ініціатором якої виступила українська сторона.
Під час зустрічі Оксана Осьмачко та представники Посольства Данії в Україні обговорили питання фінансування низки проєктів, у яких Данія або інші європейські інституції могли б взяти участь. Зокрема, визначали пріоритетні напрями, які потребують найбільшої матеріальної та технічної підтримки на шляху євроінтеграційного курсу України та відновлення аграрного сектору в цілому.
Сторони також приділили увагу розвитку аграрних навчальних закладів та модернізації їхнього обладнання. Зокрема, йдеться про технічне оновлення. Україна та Данія розглядають інвестування в агроосвіту як один із ключових чинників для довготривалого розвитку сільськогосподарської галузі.
«Завдяки такому обміну досвідом українська агросфера зможе пришвидшити модернізацію та підвищити ефективність аграрного виробництва. Поглиблення співпраці – перспективний крок на шляху інтеграції України в європейський агроринок», – зазначила Оксана Осьмачко.
Обидві сторони закріпили взаємне прагнення організувати візит української делегації до Данії, щоб ознайомитися з інноваційними практиками агровиробництва.
Довідково. Danish International Development Assistance (Danida) або Данське агентство міжнародної допомоги з розвитку засновано 1962 року під егідою Міністерства закордонних справ Данії.
Поточна стратегія Данії в галузі співпраці для розвитку на найближчі роки має два основні пріоритети:
надання більш ефективної допомоги в найбільш складних регіонах світу, що включає боротьбу з бідністю, нерівністю, конфліктами, переміщенням населення та нерегулярною міграцією через просування прав людини та економічне зростання;
лідерство у боротьбі зі зміною клімату.
За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України.