З вітальним словом до учасників та учасниць звернувся Посол України у Федеративній Республіці Німеччина Олексій Макеєв. Однією з ключових тем стала співпраця між Україною та діаспорою у сфері підтримки молоді та її залучення до процесів відновлення.
У межах панельної дискусії «Від URC 2024 до URC 2025: уроки та поточний стан» заступник Міністра молоді та спорту України Андрій Чесноков разом із представниками та представницями Уряду Німеччини, міжнародних організацій обговорив виклики та можливості для молоді у контексті післявоєнної відбудови.
«Конференція URC2024 підтвердила, що молодь – не просто частина процесу відновлення, а його рушійна сила. Запуск «Skills Alliance for Ukraine» став важливим кроком, проте критично важливо розширити цю ініціативу на країни, де перебуває значна частина української молоді. Зокрема, це Німеччина, Чехія та Польща. Нам потрібно не лише готувати фахівців та фахівчинь для відновлення України, а й створювати умови, які забезпечать їх повернення і розвиток у нашій країні», – наголосив Андрій Чесноков.
Серед ключових аспектів, які обговорили учасники та учасниці дискусії:
• Залучення української молоді за кордоном до програм навчання і підготовки кадрів для відбудови країни.
• Роль діаспори у підтримці ініціатив, спрямованих на працевлаштування та соціальну інтеграцію української молоді.
• Міжнародне партнерство для реалізації програм, що сприятимуть поверненню молодих українців та українок на Батьківщину.
Обговорення стало частиною підготовки Мінмолодьспорту до URC2025, де питання залучення молоді до процесів відновлення, зокрема через впровадження ініціативи ЄС «Молодіжна гарантія», та роль української діаспори стануть одними з ключових тем.
За матеріалами Міністерства молоді та спорту України.