В його межах понад пів тисячі осіб щороку матимуть можливість пройти якісну та сучасну реабілітацію.

Головна мета ініціативи – розширення мережі надавачів послуг комплексної реабілітації для людей з порушеннями зору в Україні. А також реабілітація людей, які втратили зір, щоб допомогти їм відновити незалежність та адаптуватися до життя в нових умовах. 

«Доступ до сучасних технологій і допомога на всіх етапах реабілітації дозволять людям із порушенням зору, серед яких ветерани та цивільні, відновити свої сили, здобути нові навички та повернутися до самостійного життя. Ми вдячні нашим партнерам за підтримку цієї важливої ініціативи, що створює умови для реалізації потенціалу кожної людини», – сказала Міністерка соціальної політики України. 

В межах проєкту вже облаштовані спеціалізовані реабілітаційні простори, як–от кабінет ерготерапії, цифровий навчальний простір, тренувальний асфальтований майданчик із розміткою та пішохідні шляхи з тактильними смугами. 

«Реабілітація та інклюзія людей з порушенням зору є важливими складовими відновлення, особливо в контексті війни, яка змінила життя тисяч українців. Завдяки партнерству з Міністерством соціальної політики України ми підтримуємо розширення доступу до якісних реабілітаційних послуг, що допомагають людям відновити незалежність, опанувати нові навички та реалізувати свій потенціал. Ця ініціатива є черговим кроком до більш інклюзивного суспільства, у якому кожен має рівні можливості», – зазначила Олена Урсу, програмна експертка, очільниця команди за напрямком «Демократичне врядування» ПРООН в Україні. 

Відвідувачі центру – як ті, хто має вроджені порушення зору так і ті, хто втратив зір через війну – відзначають, що нова ініціатива допомагає їм опановувати важливі навички для самостійного життя. Так, для них звичні повсякденні дії, як–от приготування їжі, шиття та робота за комп'ютером, тепер потребують іншого підходу та навчання. Тож у межах ініціативи вони отримують необхідні знання та підтримку для комфортної адаптації. 

«Ми завжди шукаємо нові способи підтримки людей з порушенням зору в процесі реабілітації, і запуск цієї ініціативи – ще один важливий крок у цьому напрямі. Наша команда готова допомагати кожному, хто цього потребує, і впевнені, що разом зможемо створити більше можливостей, щоб допомогти пристосуватися до змін», – поділилася Євгенія Подліпенська, директорка Всеукраїнського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю. 

За матеріалами Міністерства соціальної політики України.