За ці кошти вдасться закупити сучасні засоби навчання та обладнання, нові меблі для навчальних кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії та STEM–лабораторій.

Отримати субвенцію зможуть комунальні школи, які відповідають таким критеріям:

• навчаються очно або змішано (поєднання очної та дистанційної форм навчання);

• будуть забезпечувати здобуття профільної середньої освіти у 2027/2028 навчальному році.

Місцеві ради й обласні військові адміністрації оберуть у своєму регіоні по одній школі, яка найбільше потребує оновлення, і подадуть заявки. Київська міська військова адміністрація може запропонувати до десяти шкіл. Спеціальна комісія з представників Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України та Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій розгляне ці заявки й вирішить, які заклади отримають кошти на створення сучасних кабінетів НУШ.

Фінансування здійснюватиметься за кошти залишків освітньої субвенції станом на 1 січня 2025 року.

Субвенція – важливий крок для модернізації шкільної інфраструктури й впровадження стандартів Нової української школи. Сучасні навчальні кабінети й лабораторії допоможуть учням здобувати якісну освіту, розвиваючи їхні практичні вміння.

Якісно обладнані кабінети створять умови для успішної реалізації реформи старшої школи, завдяки якій з 2027 року учні зможуть обирати профілі навчання, а також предмети та курси відповідно до зацікавлень і бачення свого майбутнього. Більше про реформу можна прочитати на сайті.

Нагадаємо: цьогоріч уряд також виділив субвенцію на обладнання класів НУШ у розмірі 2 млрд грн. За ці кошти обладнають кабінети, у яких у 2025/2026 навчатимуться учні 7–9 класів НУШ і 10 пілотних класів реформи старшої школи. Докладніше про те, для облаштування яких кабінетів виділено кошти, дивіться за посиланням.

За матеріалами Міністерства освіти і науки України.
Фото: пресслужба Міністерства освіти і науки України.