Це перший візит Арсеніо Домінгеса до України.

У фокусі обговорення – стратегічні пріоритети співпраці для забезпечення безпеки судноплавства в регіоні Чорного та Азовського морів.

На зустрічі також були присутні Перша заступниця Міністра Альона Шкрум,заступник Міністра Андрій Кашуба і заступник директора відділу безпеки на морі ІМО Ісмаель Кобос Дельгадо.

«Радий вітати Генерального секретаря Домінгеса в Україні. Для нас важливо продовжувати спільну  роботу над забезпеченням безпеки судноплавства, збереженням людського життя та екологічної безпеки. Захист портів це не тільки питання нашої економічної стабільності, але й продовольчої безпеки світу. З моменту запуску Українського морського коридору перевантажено 109 млн тонн вантажів, з яких 70 млн – зернові. Це понад 4 000 суден, які доставляють продукти харчування в Африку, Азію та Європу. Важливо також паралельно чинити тиск на тіньовий танкерний флот росії. Сьогодні, не дивлячись на запроваджені санкції він продовжує транспортувати нафту по всьому світу, забезпечуючи фінансові ресурси для терору та війни проти України. Хочу подякувати Міжнародній морській організації за постійну підтримку України. Віримо, що разом зможемо досягти головної глобальної мети ІМО: забезпечити безпечне судноплавство і високий рівень захисту тих, хто працює в морі», – зазначив Олексій Кулеба.

Альона Шкрум окреслила для генерального секретаря основні втрати морської галузі з початку повномасштабного вторгнення. Йдеться про 385 знищених об'єктів портової інфраструктури, 31 уражених цивільних суден та 98 поранених цивільних працівників порту.

Після обстрілів Одеського морського порту, що відбулися 11 березня, коли балістичною ракетою було суттєво пошкоджено судно «MJ PINA» і загинуло 4 громадянина Сирії, Генеральний секретар Арсеніо Домінгес засудив убивства моряків.

Під час зустрічі він запевнив команду Мінрозвитку, що ІМО готова до активної кооперації і буде стабільно допомагати Україні у майбутньому. Олексій Кулеба запросив Головного секретаря ІМО на Ukraine Recovery Conference 2025, що має відбутися цього липня у Римі.

Нагадаємо, що в липні 2024 року Указом Президента України Володимира Зеленського було затверджено Стратегію морської безпеки України. Одним із головних завдань Стратегії є дотримання Україною міжнародних зобов’язань згідно з конвенціями ІМО.

Також стратегічні плани України передбачають приєднання до низки інших міжнародних конвенцій пов'язаних з судноплавством та забезпеченням безпеки на морі.

Сторони домовилися підтримувати співпрацю в рамках Плану відновлення морського транспорту України, який Мінрозвитку розробило спільно з Міністерством клімату Естонії на початку 2024 року. План носить деталізований характер і охоплює всі важливі сфери морської галузі України. Його загальний бюджетний план складає 550 млн євро. 

Довідково: ІМО є головною міжнародною організацією, яка здійснює правове регулювання міжнародного торговельного судноплавства.

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.