За аналогічний період минулого року було подано 144 заявки на 701 млн грн.
Програма є частиною політики розвитку виробників «Зроблено в Україні» та передбачає можливість отримання, на умовах співфінансування, коштів для модернізації та розширення виробничих потужностей переробних підприємств.
Серед заявників – виробники харчової продукції, меблів, металевих виробів, бетону, підприємства деревообробної галузі та агропереробники. Значну частку заявок подали виробники літальних апаратів.
«Порівняно з минулим роком кількість заявок зросла майже на 40 %, а запитувана сума фінансування – на 52,6 %. Зростання активності бізнесу в цій грантовій програмі свідчить про те, що українські підприємці, попри всі складнощі, націлені на розвиток і шукають можливості. Особливо важливо, що лідерами з кількістю заявок в цьому місяці є проєкти у сфері виробництва літальних апаратів. Це підтримує наші Сили оборони та створює основу для подальших технологічних інновацій», – зазначила Перша віцепрем’єр–міністерка – Міністерка економіки Юлія Свириденко.
Найактивніше заявки подавали підприємці з Львівської області (29), Києва (22), Київської (19), Харківської (17) та Дніпропетровської (17) областей. Загалом заявки надійшли майже з усіх регіонів України, разом з прифронтовими Харківською, Запорізькою та Миколаївською областями.
Нагадуємо: подача заявок триває постійно, хвилями по два тижні. З 15 березня триває третя хвиля приймання заявок. Документи можна подати через платформу Дія.
Умови програми передбачають співфінансування 50/50 для більшості підприємств та 80/20 для виробників безпілотників, поліграфії й підприємств у прифронтових регіонах.
Процедура розгляду заявок:
Крок 1: Подача заявки разом із бізнес–планом через портал Дія. Заявка автоматично надсилається до вибраного заявником банку.
Крок 2: Перевірка банком (податкові борги, кредитна історія, оцінка бізнес–плану та візит на підприємство).
Крок 3: Рішення про грант ухвалюють Мінекономіки та Державна служба зайнятості. Перевагу мають проєкти з прифронтових регіонів.
Крок 4: Виділення коштів після внесення підприємцем власної частки співфінансування.
Очікуваний термін отримання грантових коштів – 1 – 1,5 місяці після завершення хвилі, в яку була подана заявка.
За матеріалами Міністерства економіки України.