Вже близько року у військових частинах Запоріжжя, Одеської, Черкаської, Миколаївської, Хмельницької, Київської областей громадські організації забезпечують надання послуги, основною метою якої є допомога у вирішенні соціальних, медичних та психологічних питань, а також підтримка родини загиблих, зниклих безвісти чи полонених військовослужбовців.
Представники команд-надавачів обговорили найбільш складні кейси та разом із експертами напрацьовували шляхи розв’язання таких випадків.
«Наша громадська організація працює понад 8 місяців. За цей час нам довелося замінити двох фахівців – люди не витримують морального навантаження. Тому такі зустрічі – це необхідність. Супервізії, навчання по утриманню власного ресурсу – це дуже важливо, і Міністерство соціальної політики приділяє цьому велику увагу. Кожен надавач, який приїхав на супервізію, має вже власні непрості, нетипові кейси, які потребують додаткового роз’яснення. Наприклад, якщо організація займалася проблемами військового, який загинув, необхідно напрацювати механізм, як тепер допомогти родині. Досвід обміну між командами – це цінні знання»,- сказала очільниця фонду Благодійної організації БФ «Екта Ініціатива» Надія Слухай.
Нагадаємо: пілотний проєкт розпочався у 2023 році, наразі охоплює 35 військових частин. Служби супроводу базуються в пунктах постійної дислокації, а також можуть використовувати мобільну форму роботи для підтримки сімей військових у місцях їх проживання, що дозволяє надавати соціальну підтримку безпосередньо на місці.
Послуга фінансується з державного бюджету.
Зустріч відбулась за підтримки UNICEF та Уряду Південної Кореї.
За матеріалами Міністерства соціальної політики.