Відновлення медзакладів, які постраждали під час війни, триває державним коштом та за підтримки міжнародних партнерів. Завдяки цьому лікарі продовжують надавати медичні послуги, а пацієнти отримують безперешкодний доступ до необхідної медичної допомоги. 

Нині в Україні повністю або частково вже відновлені 964 об’єкти медзакладів. З них 594 об’єкти відновлені повністю та ще 370 – частково. Йдеться про медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали незначних ушкоджень. Найбільше об?єктів відновлено в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях. Відновлення медичної інфраструктури є одним із пріоритетів для держави, тому роботи з відновлення триватимуть й надалі. 

За час повномасштабної війни ворог пошкодив 1 984 об'єкти медзакладів та ще 301 з них зруйнував повністю. Найбільших втрат зазнали лікарні на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Отримати вичерпну інформацію щодо ступеня руйнування медзакладів на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо. 

Крім того, від початку війни росія пошкодила 249 автівок екстреної медичної допомоги, знищила 273 та захопила 80 автівок «екстренки».

Згідно «Швидкій оцінці завданої шкоди та потреб на відновлення» (RDNA3), документу, підготовленому урядом України, Світовим банком та Європейській комісії, поточні потреби сектору охорони здоров’я оцінюються у близько 17 мільярдів доларів США, з яких короткострокові потреби на 2024 – 2026 роки – 3,6 мільярда. Проте, з огляду на постійний ракетний терор, ці потреби зростають. 

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.