Основна мета зустрічі – узгодження позицій і обговорення напрямків співпраці між Міністерством та UAnimals задля захисту тварин та збереження біорізноманіття.
«Проблема захисту тварин в Україні існувала й раніше, але війна ще значно погіршила ситуацію. Тисячі покинутих тварин, зруйновані притулки, заміновані природні території – усе це створює нові виклики, які потребують комплексного підходу. Роль громадських природоохоронних організацій надзвичайно важлива. Ми готові до активної співпраці з громадськістю, щоб спільно знайти ефективні рішення і захистити тварин. Потрібно спільно створити механізми, які працюватимуть на системному рівні», – сказала Міністр Світлана Гринчук.
На жаль, обсяг питань у сфері захисту та збереження тваринного світу надзвичайно великий. Через війну загострилися старі проблеми та з’явилися нові. Значна кількість природних територій, де проживають дикі тварини, замінована, і, на жаль, ці території не є першочерговими для розмінування. Тому міністерство спільно з громадськими організаціями та міжнародними партнерами об’єднує зусилля, аби знайти шляхи для якнайшвидшого очищення цих земель від мін і створити безпечні умови для тварин та екосистем.
Світлана Гринчук поінформувала, що Міндовкілля підписало меморандуми про співпрацю з кількома міжнародними організаціями, що займаються розмінуванням. Громадські організації зі свого боку теж намагаються шукати та залучати міжнародне фінансування для якнайшвидшого розмінування природних територій. UAnimals допомагало у навчанні та проведенні розмінування деякими прифронтовими природно–заповідним установам.
Також учасники зустрічі обговорили проблеми утримання тварин у зоопарках та притулках, проведення стерилізації безпритульних тварин та врегулювання мисливства. Важливо створити належну законодавчу базу для ефективного функціонування цих сфер.
За підсумками зустрічі домовилися об’єднати зусилля у напрацюванні таких законодавчих ініціатив.
За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.