Під час зустрічі сторони обговорили можливі шляхи підтримки українських медіа, зокрема на прифронтових та деокупованих територіях.

Андрій Наджос подякував за підтримку українського медіасектора та ефективну співпрацю з Японією, підкресливши важливість подальшої допомоги АТ «НСТУ» в межах «Проєкту розвитку потенціалу Суспільного мовника України» і підтримки медіа на прифронтових та деокупованих територіях, зокрема друкованих видань.

«Співпраця з Японією відіграє важливу роль не тільки у відновленні фізичних об’єктів, а й у створенні стійкої медіаекосистеми, яка підтримуватиме інформаційну безпеку України та ефективно функціонуватиме, зокрема на регіональному рівні», – зазначив заступник Міністра.

Українська сторона також повідомила про збитки, спричинені російськими атаками, зокрема пошкодженням офісу Мультимедійної платформи іномовлення України з телеканалом FREEДОМ. Окремо йшлося про виклики, пов’язані з призупиненням підтримки від USAID і грантовою допомогою незалежних медіа у межах нового пакета допомоги від ЄС. 

Представники JICA підтвердили готовність продовжити підтримку українського мовлення через гранти та технічну допомогу, а також ініціювати нові проєкти.

За матеріалами Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.