Для її ефективного впровадження відновлюється система моніторингу, звітності та верифікації (МЗВ), а контроль за дотриманням законодавчих вимог у цій сфері покладено на Держекоінспекцію. У зв’язку з цим днями стартувала серія тренінгів, спрямованих на підвищення обізнаності її співробітників щодо ключових аспектів МЗВ.

Ця ініціатива, що реалізується Міндовкіллям спільно з проєктом GIZ «Підтримка впровадження схеми торгівлі квотами на викиди парникових газів (СТВ) в Україні», є важливим кроком у підготовці інспекторів до нових функцій контролю в рамках майбутньої національної СТВ.

«Система моніторингу, звітності та верифікації є ключовим елементом системи торгівлі квотами на викиди парникових газів. Відповідно, роль органів екологічної інспекції є визначальною, оскільки саме вони здійснюватимуть контроль за операторами установок щодо виконання ними зобов’язань у цій сфері. Впевнена, що цей тренінговий курс сприятиме підвищенню професійних навичок працівників Держекоінспекції, дасть відповіді на актуальні питання, які виникають у їхній практичній діяльності, та допоможе зробити заходи екологічного нагляду і контролю більш прозорими, чіткими та зрозумілими для всіх учасників цього процесу», – наголосила директор Департаменту екологічної оцінки Міндовкілля Марина Шимкус. 

Курс передбачає ґрунтовну та тривалу підготовку, учасники отримають якісні знання, що включають як теоретичну базу, так і детальний розбір практичних кейсів. Тренінгова програма була розроблена експертами Проєкту GIZ після ретельного аналізу потреб Держекоінспекції. Серед ключових тем – огляд національного законодавства, методики моніторингу викидів для різних видів діяльності, вимоги до документації операторів та багато інших.

«Достовірність даних, які будуть передаватися в межах системи МЗВ, є дуже важливою: і для формування національних кліматичних політик, і як елемент, що забезпечуватиме плавну інтеграцію України до Євросоюзу. Ми прагнемо, щоб достовірність українських даних була такою ж, як і в Євросоюзі, щоб наші європейські партнери довіряли тій інформації, яку надає Україна», – сказав керівник проєкту GIZ «Підтримка впровадження схеми торгівлі квотами на викиди парникових газів (СТВ) в Україні» Павло Масюков.

Це не лише сприятиме досягненню кліматичних цілей України, а й зміцнить наші позиції на шляху до європейської інтеграції. Завдяки цим ініціативам наша країна впроваджує інструменти, які вже довели свою ефективність у Європі, і наближається до створення сучасної системи екологічного контролю.

За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
.