Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Власенко під час свого виступу наголосив на катастрофічних наслідків мінування для екосистем України.

«Забруднення від мін блокує прогрес у досягненні екологічних цілей, ускладнюючи відновлення екосистем, забезпечення безпеки сільськогосподарських земель і виконання екологічних зобов’язань», – зазначив він.

Також було озвучено основні тези:

•    Наземні міни призводять до неконтрольованих лісових пожеж, деградації та забруднення ґрунтів і водойм, зменшення біорізноманіття.

•    2,9 млн га територій Смарагдової мережі опинилися під загрозою знищення.

•    Природоохоронні території потребують термінового обстеження та розмінування з використанням екологічно безпечних методів.

•    Вже розпочато розмінування на 35 тис. га територій природно-заповідного фонду.

•    Національний природний парк «Святі Гори» розмінував 100 км лісових доріг, а «Кам’янська Січ» – 3 тис. га своєї території.

•    6 працівників нацпарку «Кам’янська Січ» пройшли навчання з розмінування у відповідному підрозділі ОК «Південь»  та отримали сертифікати.   

Міндовкілля вже уклало меморандум про співпрацю з британською компанією SafeLane Global Limited для прискорення процесу розмінування. Цьому передували домовленості, які були досягнуті під час Конференції з питань протимінної діяльності в Україні-2024, UMAC-2024, яка проходила в м. Лозанна, Швейцарія у жовтні цього року за участі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Першої віце-прем’єр-міністерки – Міністра економіки України Юлії Свириденко та інших українських делегатів.

Круглий стіл став важливим кроком у консолідації зусиль для вирішення проблеми екологічних наслідків мінування. Учасники наголосили на необхідності комплексного підходу, який включає застосування сучасних технологій розмінування; залучення міжнародних експертів; та посилення координації між державними органами та громадськими організаціями.

За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.