У Тернопільській  міській територіальній громаді для ефективної боротьби з домашнім та гендерно зумовленим насильством є чітка координація та алгоритми взаємодії між усіма суб’єктами, зокрема у сфері освіти та безоплатної медичної допомоги. Всі відповідальні сторони увійшли до Координаційної ради з питань гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству, а також створені відповідні робочі групи для швидкого реагування на випадки насильства.

Щоб зробити протидію насильству ще більш ефективною, Тернопільська громада – активний учасник міжнародних ініціатив. Місто долучилося до проєкту Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) «Трамплін до рівності», у межах якого відкрито кризову кімнату для постраждалих від насильства.

Крім того, Тернопіль став учасником проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства», що сприяло відкриттю у 2023 році денного центру соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

З моменту відкриття денного центру його послугами скористались 1 177 осіб, які отримали індивідуальні консультації, кризову та екстрену допомогу, а також безоплатну правову підтримку.

Центр став важливим елементом системи підтримки постраждалих від насильства. Це безпечний простір, де люди, які зазнали насильства, можуть отримати комплексну безоплатну допомогу, зокрема.

Крім того, при денному центрі  в межах надання послуги соціальної профілактики діє Школа батьківської компетентності «Простір зростання».

Центр працює в тісній співпраці з мобільними бригадами соціально-психологічної допомоги та іншими суб’єктами реагування на випадки насильства.

У 2022 році створено ще дві мобільні бригади за підтримки БО МБФ «Ініціатива» та Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA).

Усі спеціалісти, залучені до роботи в сфері запобігання насильству, систематично проходять супервізії та спеціалізовані навчання для підвищення своєї кваліфікації.

Окрім підтримки постраждалих, Тернопільська громада активно працює над корекцією поведінки осіб, які вчиняють насильство. Ця система комплексної підтримки спрямована не лише на реагування на випадки насильства, а й на їх профілактику.

За матеріалами Міністерства соціальної політики України.