Відповідні домовленості були досягнуті за результатами зустрічей міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка з українськими виробниками ліків.

Середній розмір знижки складає близько 17%. Загалом діапазон знижок коливається переважно від 10 до понад 60%, залежно від лікарського засобу, за винятком кількох високовартісних препаратів.

До списку входять препарати для лікування серцево-судинних хвороб, ГРВІ, хвороб органів дихання, нервової та ендокринної систем, а також дерматологічних і шлунково-кишкових патологій, жарознижувальні.

«Продовжуємо системну роботу зі зниження та стабілізації цін на ліки для українців. Ще понад 100 препаратів стануть доступнішими завдяки конструктивному діалогу з вітчизняними виробниками. Список є динамічним та буде розширюватись у разі досягнення додаткових домовленостей, ми відкриті до подальшого діалогу. Окрім цього, впроваджуємо заходи для забезпечення прозорого ціноутворення та належної конкуренції на фармацевтичному ринку, щоб кожен пацієнт міг отримувати ліки за справедливою ціною», — зазначає міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Нагадаємо, з 1 березня ціни на 100 найпопулярніших серед українців лікарських засобів найбільших українських фармвиробників знижені на 30%. 

Крім того, завдяки діалогу з іншими національними фармвиробниками, були досягнуті домовленості про поступове зниження цін ще на 205 медпрепаратів. Ціни на частину з них вже знижені (104 позиції), на решту — розпочнуть знижуватися протягом квітня (101 позиція).

Їх повний перелік та максимально допустимі ціни для споживачів в аптеках з урахуванням чинних граничних націнок — за посиланням. 

Зазначимо, що 73 препаратів з цього списку входять до Національного переліку основних лікарських засобів, 68 є рецептурними лікарськими засобами, а ще 7 відпускаються в рамках урядової програми «Доступні ліки».

Заходи зі зниження та стабілізації цін на лікарські засоби є частиною плану заходів, затвердженого під час засідання РНБО та введеного в дію Указом Президента України.

Якщо ви виявили завищені ціни на ліки — звертайтесь до Держпродспоживслужби для проведення перевірки аптечного закладу. Більше інформації про те, що необхідно вказати у звернені та куди його направити за посиланням.

Із 1 березня до Держпродспоживслужби надійшло 1156 звернень громадян. Вже встановлені порушення законодавства про ціни і ціноутворення під час 44 перевірок. За їх результатами до суб’єктів господарювання застосовано адміністративно-господарських санкцій на загальну суму 213,4 тис. гривень.

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.

Фото з відкритих джерел.