Під час заходу учасники, серед яких представники медзакладів, місцевої влади та бізнесу, обговорили українсько-чеську співпрацю у медичній сфері, актуальні проєкти чеських компаній в Україні та наявні потреби для подальших ініціатив.
«Україна продовжує шлях трансформації і реформа охорони здоров’я є одним із ключових її елементів. Чехія — один із лідерів підтримки України у цій сфері. Завдяки ініціативі Ukraine Facility, уряду Чехії, Чеському банку розвитку, Чеській агенції розвитку та Міністерству охорони здоров’я Чехії ми отримали унікальний приклад змішаного фінансування: гранти, державні гарантії, кредити — все це працює на модернізацію українських лікарень. Йдеться про 13 лікарень у 7 областях України. На сьогодні 6 проєктів вже включено до Єдиного проєктного портфеля України і маємо попередньо узгоджене фінансування на загальну суму понад 100 млн євро. Це не просто капітальні ремонти чи обладнання. Це — інвестиції в якість життя, в доступність медичної допомоги, у стійкість нашої медичної системи», — розповідає Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.
Нині попередньо погоджено фінансування проєктів модернізації, які стосуються таких закладів охорони здоров’я:
Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Юрія Липи (35,27 млн євро);
Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни (18,9 млн євро);
Волинська обласна клінічна лікарня (4,31 млн євро);
КНП «Криворізька міська лікарня № 5» Криворізької міської ради (16,57 млн євро);
КНП «Міська клінічна лікарня № 16» Дніпровської міської ради (14,93 млн євро);
Київська обласна дитяча лікарня (10,27 млн євро).
Міністр подякував чеському бізнесу за зацікавленість та готовність долучатися до реалізації зазначених проєктів — через участь у проєктуванні, будівництві, постачанні обладнання та навчання фахівців.
Також в межах офіційного візиту до Києва міністр охорони здоров’я Чехії Властіміл Валек разом з міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшком відвідали Інститут травматології та ортопедії НАМН України, де поспілкувалися з пацієнтами медзакладу та лікарями, а також провели зустріч з представниками чеських компаній, які займаються виробництвом медичної продукції. Медики Інституту щотижнево проводять понад 300 надскладних хірургічних втручань для поранених захисників України та цивільних пацієнтів. Більшість пацієнтів потребують складних реконструктивних втручань.
У 2022 році в інституті відкрилося клінічне відділення для лікування важкої бойової поліструктурної травми, в тому числі з пошкодженням суглобів.
З початку 2025 року інститут увійшов до єдиного медичного простору, уклавши договори з НСЗУ за 5 пакетами програми медичних гарантій для надання безоплатних послуг зі стаціонарного лікування, хірургії та реабілітації.
Нещодавно у медзакладі завершилося оновлення реабілітаційного відділення, що дозволило вдвічі підвищити реабілітаційну спроможність — до 80 пацієнтів на день. Модернізація інституту триває, зокрема і ремонт операційного блоку, де заплановано відкриття 6 нових сучасних операційних.
Крім цього, міністр охорони здоров’я Чехії Властіміл Валек разом із заступником міністра охорони здоров’я України Едемом Адамановим відвідали Київську обласну дитячу лікарню. Чехія допоможе модернізувати лікарню в рамках ініціативи «Ukraine Facility». Для цього попередньо узгоджене фінансування у сумі 10,27 млн євро. Кошти підуть на закупівлю сучасного апарату МРТ, обладнання для підрозділу з репроцесингу медичних виробів, відділення дитячої онкогематології, а також для оснащення 7 сучасних операційних, зокрема це офтальмологічний та нейрохірургічний мікроскопи, лапароскопічні стійки для хірургії, урології, отоларингології. Проєкт також включає спеціалізовані навчальні програми для медиків, що забезпечить ефективне використання обладнання відповідно до стандартів ЄС.
За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.