Цю зрошувальну систему запустили в день його візиту.

«Запрацювали мотори, вода подається в зрошувальний канал – завирувало життя. Зрошувальна система на Одещині забезпечує полив на площі понад 12,2 тисяч гектарів сільгоспугідь. Це не лише вода для полів. Це ціла енергоінфраструктура», – зазначив Віталій Коваль.

Міністр розповів, що загальна довжина магістральних каналів – 120 км. Господарство складається з 47 насосних станцій, які подають воду в закриту зрошувальну систему. Лише потужність головної насосної станції – 25,6 мегават, що дозволяє забезпечувати підйом води до 6,5 м3\сек. І як результат – стабільний рівень вологості ґрунту, рівномірний розвиток рослин і підвищення врожайності в регіоні.

Посадовець подякував фахівцям за професійну роботу і за хороший приклад співпраці з громадою. За його словами, місцева влада дає пільги на оренду землі, а підприємство вчасно сплачує податки і розвиває регіон.

«Вкотре наголошую, що модернізація іригаційної інфраструктури – важлива. Завдяки автоматизації процесів поливу знижується залежність від погодних умов, агровиробництво розвивається і стає більш стабільним та прогнозованим. Саме тому реформа меліорації – один з пріоритетів Мінагрополітики. Адже при зрошенні ми маємо врожайність в два-три рази вище. Тобто кожен квадратний метр української землі може бути більш результативним і вирішувати питання продовольчої безпеки», – наголосив Віталій Коваль.

За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України.