Вона розроблена Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Упродовж чотирьох днів учасники здобували практичні інструменти для роботи з людьми у стресі. Інтенсив також охоплював роботу з темами, актуальними під час війни, –травматичний досвід, емоційне вигорання та ретравматизація.

«Наше завдання – зробити так, щоб у кожному Центрі життєстійкості людина отримувала не просто підтримку, а професійну допомогу. Саме тому ми продовжуємо навчати команди, забезпечуючи єдиний стандарт підготовки. Фахівці Центрів мають не лише мотивацію, а й необхідні знання», – зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

Програма «Самодопомога Плюс» є базовою та обов’язковою для фахівців Центрів життєстійкості. Вона покладена в основу послуги з формування життєстійкості. Загалом уже понад 600 фахівців- психологів, соціальних менеджерів та фахівців соціальної роботи пройшли цей тренінг.   

«Програма спрямована насамперед на розуміння власного стану. Ми опанували дієві техніки, які тепер будемо практикувати у себе в просторах. Наступним кроком будемо збирати групу для проведення занять із Самодопомоги  у себе в громаді», – розповідає Ірина, фахівчиня Центру життєстійкості з міста Бар Вінницької області.

Після навчань фахівці проводять тренінг «Самодопомога Плюс»  для жителів своїх громад у центрах життєстійкості, передаючи їм отримані знання та досвід. Сьогодні в Україні працює майже 250 таких центрів у 23 областях.

За матеріалами Міністерства соціальної політики України.