Упродовж двох тижнів українські військові екологи ознайомилися з міжнародними стандартами та технологічними процесами досліджень шкоди, завданої довкіллю бойовими діями. Вони також опанували передовий досвід та найкращі лабораторні практики, правила відбору зразків і здійснення лабораторних досліджень ґрунтів.
Враховуючи масштаби шкоди, завданої сільськогосподарським угіддям України мінами і вибухонебезпечними залишками, організатори зосередили навчання на відборі та оцінці проб ґрунту та ґрунтових вод, стратегіях пом’якшення ризиків забруднення.
«Отримані нами знання допоможуть ефективніше використовувати міжнародний досвід екологічного моніторингу та відновлення пошкоджених екосистем, зокрема ґрунтів. Це своєю чергою сприятиме забезпеченню стійкості до екологічних загроз, що виникають внаслідок збройної агресії російської федерації», – зазначив полковник Сергій Савченко, представник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки.
Спеціалізований курс проводився за ініціативи Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Навчання проходило на базі Бельгійської Королівської військовій академії, Льєжського університету, лабораторії VITO та Центру вивчення ядерної енергії.
Після курсу навчання українські військові екологи отримали сертифікати мережі ґрунтових лабораторій Бельгії та Люксембургу з оцінки стану ґрунтів та підземних вод, що постраждали від війни.
За матеріалами Міноборони України.