Будівництво укриття стало можливим завдяки консолідації зусиль держави, громади та міжнародних партнерів.
Загальна вартість проєкту — понад 10,5 млн гривень, з яких:
3,8 млн грн — державна субвенція;
4 млн грн — кошти швейцарсько-українського проєкту DECIDE;
1,9 млн грн — внесок місцевої громади.
Саме така співпраця дає змогу створювати безпечні умови для очного навчання навіть у складних умовах.
Освітній простір — під землею
Укриття площею 535 м² вміщує до 355 учасників освітнього процесу. Тут сім класних кімнат, освітній хаб, медичний кабінет і зал очікування для дітей, яких підвозять із сусідніх громад.
До створення укриття долучилися й самі школярі — допомагали облаштовувати простір, розмальовували стіни та навіть виграли грант на обладнання зони дозвілля в залі очікування. Тепер діти, яких підвозять до закладу з інших громад, зможуть тут проводити дозвілля.
Простір — доступний для всіх
Укриття — інклюзивне. Тут є електропідіймач, який дає змогу дітям з інвалідністю безпечно евакуюватися та навчатися разом з однолітками.
«Очне навчання має бути доступним для кожної дитини», — наголошує директорка ліцею Лариса Безгубченко.
Частина комплексної політики МОН
Будівництво укриття реалізовано в межах політики «Школа офлайн», яка має на меті повернення дітей до очного навчання навіть у прифронтових регіонах.
«Ключове питання, яке ставить перед собою уряд, — це безпека дітей. Будівництво укриттів — складник інфраструктурного компонента політики «Школа офлайн». Сюди входять і шкільні автобуси — це ще один пріоритет, над яким ми працюємо та збільшуємо обсяги фінансування. Впродовж останніх трьох років інвестиції в освітню інфраструктуру зростають», — наголосив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, який відвідав відкриття простору.
За матеріалами Міністерства освіти і науки України.